Pociągi sylwestrowe z dobrym wynikiem

Spółka Koleje Śląskie podsumowała pociągi sylwestrowe, którymi osoby bawiące się podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów w Katowicach mogli po północy udać się m.in. w kierunku do Zawiercia, Tychów, Gliwic i Rybnika.


Około 2150 osób skorzystało z dodatkowych połączeń sylwestrowych. W każdym z pociągów odjeżdżających z Katowic po północy 1 stycznia wszystkie miejsca siedzące były zajęte.

Najwięcej pasażerów Koleje Śląskie odnotowały w pociągu, który odjeżdżał z Katowic w kierunku Zawiercia – na pokładzie było ponad 700 podróżnych. Niewiele mniej, bo kolejno prawie 650 i ponad 550 osób skorzystało z pociągów odjeżdżających ze stolicy naszego województwa do Tychów i Gliwic. Warto odnotować, że po raz pierwszy w noc sylwestrową uruchomione zostało połączenie z Katowic do Rybnika. W tym kierunku podróżnych również nie zabrakło, choć było ich znacznie mniej – ok. 200 osób.

Osiem dodatkowych połączeń sylwestrowych umożliwiło bezpieczne powroty do domów po nocnych szaleństwach mieszkańcom 19 miejscowości, zatrzymując się na ponad 40 stacjach. Kursy były obsługiwane nowoczesnymi pojazdami – długim Impulsem (35WE), dwoma Flirtami (EN75), dwoma krótkimi Elfami (EN76) oraz krótkim Impulsem (36WEa).

Uruchomienie pociągów specjalnych z myślą o uczestnikach sylwestrowych zabaw było już trzecią tego typu inicjatywą w historii spółki. W ciągu tych trzech lat z sylwestrowych pociągów skorzystało łącznie ponad 5700 osób.

Dzięki zaplanowanym w rozkładzie jazdy połączeniom śląski przewoźnik umożliwił również wybranie się pociągiem na Sylwestra do Zakopanego. Kurs wyjeżdżający z Katowic do stolicy polskich Tatr 30 grudnia również cieszył się dużym zainteresowaniem – taką formę podróżowania wybrało ponad 300 osób. Nie zabrakło przy tym osób, które wybierały się do Rabki Zdroju, Poronina czy Białego Dunajca. W drodze powrotnej natomiast, dzięki temu, że połączenie było obsługiwane przez zestawienie dwóch nowoczesnych jednostek typu Elf2, ok. 200 podróżnych mogło wrócić do domów w komfortowych warunkach – każdemu zapewniliśmy miejsce siedzące.

One comment

  1. PKP-IC nie moze pochwalic sie tak skladna organizacja na Pociagi Sylwestrowe. Wrecz przeciwnie – sceny jak z filmu DROGA NA ZACHOD Bohdana Poreby z 1961 roku, na dworcu kolejowym Zakopane!!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *