Debiut na Ornaku

Po raz pierwszy od powrotu pociągu Ornak z Katowic do Zakopanego postanowiliśmy dzisiaj przetestować w obu kierunkach to połączenie Wybór okazał się trafny bo pociąg nr 43101/0 dowiózł sporą grupę pasażerów do Zakopanego na czas i w przyzwoitych warunkach.


Stało się już tradycją, że Koleje Śląskie do Zakopanego wysyłają jednostkę EN71AKŚ. Dzisiaj w podhalański bój została wypuszczona ta o numerze 101. Czysta, elegancka i sprawna, przyjechała do stacji docelowej zapełniona pasażerami w blisko 90 procentach,  co utwierdza tezę że ten pociąg jest potrzebny.

Atrakcją dzisiejszego przejazdu była niewątpliwie dobra pogoda, dzięki której można było podziwiać fantastyczne widoki i rozkoszować się zimowym krajobrazem. To co miłośnicy kolei lubią najbardziej.  Zresztą pasażerowie również sporo czasu poświęcili podziwianiu krajobrazu,  co akurat dzisiaj było jak najbardziej zrozumiałe.

Teraz czas zajrzeć do kilku naszych ulubionych miejsc w Zakopanem a potem popołudniowy powrót.  Ale o tym napiszemy już w przyszłym roku…

12 komentarzy

 1. I tak co tydzień będziecie pisać o jednym i tym samym?? Widać już nie macie o czym innym pisać.

  Byście napisali i brudnych składach…

  1. Brudne składy Kolei Śląskich to coś z czym pasażerowie mają do czynienia codziennie więc w zasadzie trzeba byłoby pisać o tym częściej niż o wycieczkach do Zakopanego lub Cieszyna… Ale redakcja mogłaby przynajmniej napisać co z obiecaną myjnią. W przypadku tego pociągu cieszy, że wreszcie przy okazji da się także dojechać do Jeleśni, Suchej i Rabki.

  2. Panie qaz zapraszam na raciborską zobaczy pan jak wygląda ELF po podróży przedszkolaków wraz z gronem pedagogicznym w relacji Wisła -Katowice a potem pogadamy o czystości .

  1. Tak. Do Białego Dunajca. Potem trochę wysiadło w Poroninie ale oczywiście najwięcej ludzi do Zakopanego. Z powrotem z Zakopanego do Rabki jechało ponad 30 osób. Oczywiście, dzisiaj to będzie inaczej wyglądało…

 2. Mają o czym pisac ale o czym beda pisac o brudnych skladach ?, przecież kazdy o tym wie a więc po co. Gdy by pisali o sporej czesci natrentnych pasażerów to tekst bylby w trzech odcinkach bo o takich malo kto wie skoro patrzy z pozycji podroznego a o Ornaku przez Rybkę w ogole nie wiedza datego lepiej pisac o Ornaku :-).

 3. Jeżeli tyle chętnych, to może dodatkowy pociąg. Który z Katowic popołudniu wyjeżdża. Nocleg w Zakopcu. I powrót rano.

 4. Może napisać instrukcję obsługi ubikacji w nowych składach ,bo ludzie nie wiedzą w dobie komputerów jak skorzystać z pokładowej toalety. Ta niewiedza powoduje że składy zamiast wozić ludzi stoją awaryjnie na raciborskiej . Do muszli ustępowej nie można wrzucać nic oprócz kału oraz moczu ,nawet papier zwinięty w kłębek w nadmiernej ilości zatka muszlę co spowoduje zablokowanie ubikacji . Niestety do ubikacji wrzuca się pampersy puszki po piwie itd. co powoduje awarię systemu . Drzwi otwierają się automatycznie po naciśnięciu guziczka a nie siłowo pokonując napęd co prowadzi do jego uszkodzenia . W składach WE21 po opuszczeniu przewijaka ukazuje się pojemnik na zużyte pampersy . Składy Kś niestety wyposażone są w jedną ubikacje co przy niewłaściwym korzystaniu powoduje brak toalety na całej trasie .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *