TLT z ofertą od Solarisa

Tyskie Linie Trolejbusowe otrzymały jedną ofertę w przetargu nieograniczonym w ramach zamówień sektorowych na dostawę 3 sztuk nowoczesnych trolejbusów niskopodłogowych. Jedynym chętnym okazał się nie kto inny jak firma Solaris Bus & Coach.


Przypomnijmy, przedmiotem ogłoszonego przetargu jest dostawa trzech trolejbusów klasy MAXI. Muszą to być pojazdy z napędem na prąd przemienny. Dodatkowo pojazdy muszą posiadać układ jazdy bateryjnej, który umożliwi im pokonywanie pewnego dystansu bez konieczności pobierania prądu z sieci trakcyjnej.

Tabor tyskiego TLT to obecnie 20 trolejbusów, które wyprodukował i dostarczył Solaris Bus & Coach. Ostatni zakup dokonany przez Tyskie Linie Trolejbusowe miał miejsce w 2012 roku, kiedy to do Tychów przyjechał 15 sztuk Trollino 12MB.

Na zakup trzech nowych trolejbusów, tyska spółka planowała przeznaczyć 6,150 mln złotych brutto. Jedyna, złożona przez Solarisa oferta przewyższa nieznacznie budżet przewoźnika. Producent z Bolechowa jest gotów dostarczyć trzy Nowe Trollino 12 za 6,881 mln brutto. Różnica nie jest zbyt duża, jednak czy Tyskie Linie Trolejbusowe znajdą dodatkowe fundusze i zaakceptują ofertę? Przekonamy się niebawem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *