Gliwice ponawiają przetarg

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ponowiło przetarg na zakup 12 nowych niskopodłogowych przegubowych autobusów miejskich. To drugie podejście do zakupu nowych osiemnastometrowych pojazdów.


Przypomnijmy, za pierwszym podejściem w przetargu wpłynęła tylko jedna ofertą – złożył ją MAN, który dostawę 12 autobusów przegubowych wycenił na 20,694 mln złotych brutto. Wycena producenta taboru rozminęła się jednak z wyceną przewoźnika, który przygotował budżet w wysokości 17,712 mln złotych brutto. W związku z tym, PKM Gliwice podjęło decyzję o unieważnieniu postępowania.

Władze gliwickiego przewoźnika postanowiły o ponownym ogłoszeniu przetargu. Czy tym razem uda się zakupić nowe pojazdy? Dowiemy się tego najwcześniej 29 stycznia 2018 roku o godzinie 10:30. O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują następujące kryteria:

  • cena – 60%,
  • ocena techniczna – 25%,
  • ekologia – 5%,
  • warunki gwarancji i serwisu – 8%,
  • ceny wybranych części zamiennych – 2%.

Postępowanie przetargowe jest efektem podpisanej 3 października umowy o dofinansowanie zakupu autobusów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020, o którym informowaliśmy TUTAJ. Gliwice otrzymają blisko 30 mln zł unijnego dofinansowania na odnowienie taboru autobusowego (36 nowych pojazdów) wraz z budową placu parkingowego.

* Fot. PKM Gliwice

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *