Nigdy nie mieć dosyć

Przez cały rok opisywaliśmy Wam różne sprawy. Przyjemne i nieprzyjemne. Święta to taki magiczny czas, gdy na pewne rzeczy można spojrzeć pod nieco innym kątem. Na przykład co my, ludzie z tego portalu myślimy, czujemy i co chcemy w najbliższym czasie osiągnąć i zrealizować. Ponieważ w społeczeństwie najbardziej znanym osobnikiem z nas jest Przemek Szczepanek, czyli popularny Konduktor KŚ, właśnie jego poprosiliśmy o wyartykułowanie swoich przyszłych planów. Okazuje się, że wykraczają one dość daleko za kolejowe granice.


Czasami okazuje się, że praca na kolei, a nawet prowadzanie swojego fanpage, którym jest w moim przypadku Konduktor KŚ to zbyt mało. Człowieka ciągnie cały czas do coraz to nowych rzeczy i w moim przypadku cele na rok 2018 są dwa.

Pierwszym z nich jest współudział w Młodzieżowej Akademii Filmowej, której działalnością zajmuje się mój kolega Łukasz Ecimowicz. Młodzieżowa Akademia Filmowa to grupa osób, które chce, aby tworzone przez nią filmy poruszały tematykę problemów społecznych i międzyludzkich. Wszyscy funkcjonujemy i partycypujemy w jednym społeczeństwie dlatego też uważamy, że dbanie o zdrowe relacje i szacunek jednego człowieka do drugiego to podstawa trwania i rozwijania się zdrowego społeczeństwa. Prowadziliśmy już kampanie związane z profilaktyką antynowotworową, oddawaniem komórek macierzystych i białaczką wśród dzieci i ludzi młodych. Nasz pierwszy film pełnometrażowy „DAWID” odniósł spory sukces w dziedzinie filmów amatorskich. Teraz nadszedł czas na kolejną kampanię, w której chcemy zwrócić uwagę na fakt jakim jest zatracanie się społeczeństwa dla rzeczy materialnych.

Okres przedświąteczny i Święta to czas szału zakupowego oraz bardzo często niestety czas, w którym zapominamy, że nie liczą się prezenty tylko ludzie a najpiękniejszym prezentem jaki możemy komuś podarować to nasz czas. Kampania „#LUDZIENIERZECZY – Podarujmy sobie czas.” Ma za zadania właśnie zwrócić uwagę na to aby ludzi trochę zwolnili w całym biegu i podarowali sobie odrobinę czasu. Szczególnie tym, których już niedługo może zabraknąć. Mamy utworzony już spot promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=jpghH8o0r6g

Drugim z celów jaki postawiłem sobie na rok 2018 to skończenie i wydanie książki o pracy konduktora. Książka, która aktualnie się pisze opisuje moje życie na wstępie przed podjęcie pracy na stanowisku konduktora, następnie pracę konduktora, aż po egzamin na kierownika pociągu. Wbrew pozorom praca na pociągu nie jest nuda i może spotkać nas wiele ciekawych sytuacji, które są opisane w książce, a czasami jazda pociągiem może zupełnie zmienić i przewrócić do góry nogami ludzkie życie.
Czy będzie to dla mnie dość, tego jeszcze nie wiem. Kto wie może poza dwoma upatrzonymi celami czekają mnie kolejne o których jeszcze nie wiem.

Przemysław Szczepanek

3 komentarze

  1. Czy może zamieścić zdjęcie p. Przemka? Pewnie jako stały klient „Kolei Śląskich” będę go kojarzył, ale fajnie byłoby wiedzieć, że to TEN.

      1. Nie mam „Facebook-a” i postawiłem, żeby nigdy mnie tam nie będzie.
        Może zatem zamiast odsyłać mnie do konkurencyjnych portali zamieścicie tutaj to zdjęcie?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *