Sylwestrowe pociągi

W tym roku już po raz trzeci zachęcamy, by w tę wyjątkową noc zamienić samochód na pociąg i skorzystać z połączeń specjalnych przewoźnika Koleje Śląskie. Łącznie nasze sylwestrowe pociągi zapewnią powrót do 19 miejscowości w naszym regionie.


Na liście miejscowości obsługiwanych przez połączenia specjalne znajdą się m.in. Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Zabrze, Gliwice, Tychy, Zawiercie czy Mikołów. Po raz pierwszy wyruszymy też ze stolicy województwa w kierunku Rybnika. Rozkład jazdy umożliwi przesiadkę pomiędzy dowolnymi kierunkami. Dokładne godziny kursowania nocnych pociągów można znaleźć w tabelach poniżej:

Koszty przejazdu sylwestrowymi pociągami nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety będzie można również kupić m.in. w biletomatach, przez telefon lub Internet.

Godziny kursowania nocnych pociągów zostały w dużej mierze zaplanowane z myślą o największej imprezie w naszym regionie czyli Sylwestrowej Mocy Przebojów, która gromadzi tysiące uczestników pod katowickim Spodkiem. Warto jednak, by w tym dniu z samochodu na pociąg przesiedli się również uczestnicy innych sylwestrowych zabaw. Wybór komunikacji publicznej pozwoli m.in. uniknąć korków i poszukiwania wolnego miejsca parkingowego.

5 komentarzy

 1. Szkoda, że dalej nie ma sylwestrowego pociągu do Bielska-Białej 🙁
  Jak pojadę w tym roku na wielkiego sylwestra, to muszę znowu wracać dopiero o 4:30,
  kiedyś jeszcze był pociąg po 3 rano… 🙁

  Pozdrawiam…

  1. Właśnie – DLA CZEGO NIE MA POCIĄGU NOCNEGO DO BIELSKA i Częstochowy??!!!!
   Czy mieszkańcy z Bielska i z Częstochowy nie świętują Nowego Roku!!@
   Komunikacyjny Paradoks (!!) dla w sumie ponad 400.000 mieszkańców!

 2. Tak samo brak pociągu do Częstochowy, chyba, że w Zawierciu będzie się czekać na przesiadkę aż dwie godziny. Niestety ten kto będzie chciał z Częstochowy jechać na Śląsk na Sylwestra będzie musiał wybrać własny samochód.

 3. Częstochowa proporcjonalnie daleko od Katowic i nikt nie wziął pod uwagę iż aż z Częstochowy do Katowic ktoś na sylwestra pojedzie ale jak powyżej aby do Bielska Białej nie było pociągu to ja dziękuję za dodatkowe pociągi tylko dla hanysów.

  1. Pewnie na ‚zwykły’ Sylwester to mało kto by jechał z Częstochowy i okolic na Śląsk, ale na taki z tyloma gwiazdami i za darmo to na pewno wielu się wybiera. Podobnie z Bielska.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *