RegioJet wjedzie do Polski?

Urząd Transportu Kolejowego wydał certyfikat bezpieczeństwa dla czeskiego, prywatnego przewoźnika RegioJet. Dokument ten pozwoli w przyszłości ubiegać się o otwarty dostęp do wybranych tras kolejowych.


RegioJet otrzymał kluczowy dokument, który można wykorzystać do rozpoczęcia jazdy pociągami w Polsce. Certyfikat bezpieczeństwa otrzymany od UTK potwierdza, że ​​Regiojet interesuje się przewozami na terenie Polski.

RegioJet jako przewoźnik kolejowy może obsługiwać transport kolejowy na infrastrukturze kolejowej w Polsce. Jest to warunek konieczny żeby Regiojet mógł w przyszłości wystąpić o dostęp na interesujących nas trasach kolejowych w Polsce – powiedział rzecznik firmy Alex Ondrůj, dodając że przetwarzanie wniosku trwało ponad dwa lata.

Obecnie prywatny przewoźnik nie ma konkretnych planów związanych z prowadzeniem ruchu kolejowego na terenie naszego kraju, jednak nie ukrywają, że są zainteresowani naszym rynkiem kolejowym. – Regiojet obecnie w Polsce prowadzi połączenia autobusowe na trasie Kraków – Ostrawa przez Katowice i Warszawa – Praga przez Łódź, Wrocław.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *