Nowe Solarisy znów w Katowicach

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach rozstrzygnęło jedną z dwóch części przetargu na zakup dziesięciu sztuk elektrycznych autobusów. Kontrakt na dostawę pięciu przegubowych elektrobusów zrealizuje Solaris Bus & Coach.


Pod koniec październikach poznaliśmy chętnych na dostawę elektrobusów dla PKM Katowice. Do walki o zamówienie stanęło dwóch producentów – Solaris Bus & Coach oraz Ursus Bus. Producent z Bolechowa złożył swoją ofertę w obu zadaniach, a firma z Lublina chce dostarczyć tylko dwunastometrowe pojazdy elektryczne.

W tym tygodniu przewoźnik z Katowic rozstrzygnął zadanie numer jeden, które dotyczy dostawy pięciu elektrycznych autobusów elektrycznych – dostarczy je Solaris Bus & Coach. Co prawda złożona oferta (16,291 mln zł brutto) przekroczyła budżet zamawiającego (13,387 mln złotych brutto) w stolicy naszego województwa podjęto decyzje o akceptacji oferty producenta z Bolechowa.

W dalszym ciągu nie wiemy spod jakiego znaku będą dwunastometrowe elektrobusy. W drugiej części przetargu swoją ofertę złożyli Solaris i Ursus. Tańszą, mieszczącą się budżecie zamawiającego ofertę złożyła firma z Lublina. Na rozstrzygnięcie przyjedzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Wiemy już natomiast na jakich liniach jeździć będą nowe autobusy.

– Przewiduje się, że w pierwszej kolejności autobusy elektryczne będą obsługiwały linie nr 10, 12 i 910. W dalszym etapie najprawdopodobniej do obsługi autobusami elektrycznymi włączone zostaną linie: 37, 109, 110, 115, 193, 632, 673 – mogliśmy przeczytać w raporcie przygotowanym na Komisję Transportu Rady Miasta w Katowicach

* Fot. Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *