Jest wykonawca linii do katowickiego lotniska

Na początku grudnia zapadła decyzja w sprawie przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu pn.: „Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie„. Wykonawcą projektu została firma Egis Poland Sp. z o.o.


Po dokonaniu badania i oceny ofert złożonych w powyższym postępowaniu, wybrano najkorzystniejszą spośród pięciu złożonych ofert w przetargu. Wygranym w postępowaniu jest firma Egis Poland Sp. z o.o. z łączną uzyskaną punktacją 91,76.

Punktacja pozostałych ofert:

1. Mosty Katowice Sp. z o.o. – 76,00
2. Konsorcjum: BBF Sp. z o.o.; IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo Sp. z o.o.; IDOM Consulting, Engineering, Architecture S.A.U. – 58,00
3. Przedsiębiorstwo Projektowe-Wykonawcze i Usługi Techniczno-Handlowe ELKOL Sp. z o.o. – 70,74
4. Konsorcjum: TPF Sp. z o.o.; TPF Getinsa Euroestudios S.L. – oferta odrzucona

Projektowanie wraz z dozorem autorskim ma trwać nie więcej niż 1575 dni. Planowane zakończenie inwestycji przypadnie na rok 2022.

Więcej o przebiegu przetargu – Pięciu chętnych w przetargu dla LK182

5 komentarzy

    1. Oczywiście że jest katowickie. Nazywa się Katowice Airport, jest najbliższym lotniskiem do Katowic z którego są regularne połączenia. Fakt że nie leży bezpośrednio w Katowicach nie przeszkadza: London-Luton też nie leży bezpośrednio w Londynie.

  1. Pozostaje mieć nadzieję, że realizacja tej inwestycji zapewni przynajmniej godzinny, a może i w porywach nieco lepszy takt na linii S8, z czego skorzystają przede wszystkim pasażerowie na odcinku TG – Katowice. W jakąś znaczącą rolę tego połączenia w skomunikowaniu lotniska raczej nikt rozsądny nie uwierzy. Szkoda, że zaczyna się od d… strony, w zdroworozsądkowym podejściu należałoby najpierw odbudować potok z Katowic do Tarnowskich Gór, a dopiero potem robić prestiżowe połączenie do lotniska. No, ale nie byłoby gdzie wstęgi przecinać…

  2. Drodzy państwo… Tytuł artykułu wprowadza w błąd… To nie jest wykonawca linii …. tylko PROJEKTU linii… Firma EGIS wygrała bowiem przetarg na opracowanie dokumentacji, a nie wybudowanie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *