Uniważniony przetarg w Gliwicach

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach unieważniło przetarg na dostawę 12 nowych autobusów przegubowych. Jedyna oferta złożona w przetargu przekroczyła budżet zamawiającego, a przewoźnik nie był w stanie znaleźć dodatkowych środków na zakup nowych pojazdów.


Przypomnijmy, postępowanie przetargowe jest efektem podpisanej 3 października umowy o dofinansowanie zakupu autobusów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020, o którym informowaliśmy TUTAJ. Gliwice otrzymają blisko 30 mln zł unijnego dofinansowania na odnowienie taboru autobusowego (36 nowych pojazdów) wraz z budową placu parkingowego.

Pierwszym krokiem w kierunku realizacji tych planów było ogłoszenie przetargu na dostawę dwunastu przegubowych autobusów z napędem spalinowym EURO 6. Dostawa nowych pojazdów miała nastąpić w ciągu 185 dniu od podpisania umowy z wykonawcą.

W przetargu wpłynęła tylko jedna ofertą – złożył ją MAN, który dostawę 12 autobusów przegubowych wycenił na 20,694 mln złotych brutto. Wycena producenta taboru rozminęła się jednak z wyceną przewoźnika, który przygotował budżet w wysokości 17,712 mln złotych brutto.

Otwarcie kopert miało miejsce w poniedziałek, a już wczoraj PKM Gliwice ogłosiło decyzję o unieważnieniu przetargu, co jasno zdaje się ukazywać, że przewoźnik nie ma możliwości zwiększenia budżetu na to zamówienie. Czy doczekamy się powtórki? Z całą pewnością tak.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *