Co z Twistami Tramwajów Śląskich?

Jak informowaliśmy w maju br., jeden z Twistów Tramwajów Śląskich udał się Bydgoszczy, do swojego producenta – PESY, w celu wymiany wadliwego komponentu, którym okazał się być sprzęg stały. Zapobiegawczo, element ten miał zostać wymieniony we wszystkich tramwajach typu 2012N należących do TŚ. Czy tak się stanie?


Wówczas przedstawiciele śląskiej spółki tramwajowej potwierdzili, że jeden z tramwajów udał się do Bydgoszczy, w celu wzmocnienia konstrukcji pojazdu. Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, co dalej w sprawie tramwajów typu 2012N Twist?

Na razie akcję serwisową przeszedł 1 wagon typu 2012N Twist, co pokazuje, że tak de facto jesteśmy na początku realizacji tej akcji. Nie wiemy ile dokładnie wagonów będzie musiało zostać objętych akcją serwisową, gdyż nie we wszystkich stwierdzono awarię. Wagony są na bieżąco monitorowane pod tym kątem, ale stan żadnego nie wymaga wycofania z ruchu. Mamy wytypowany wagon, który jako drugi przejdzie naprawę w Bydgoszczy, co powinno nastąpić w styczniu przyszłego roku – powiedział nam Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Warto nadmienić, że wymiana wadliwych elementów zostanie wykonana w ramach gwarancji. Śląska spółka nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *