Przyjechał Elfik 2

Pierwszy pociąg 34WEa pojawił się w katowickiej bazie Kolei Śląskich. To najmniejsza, dwuczłonowa wersja Elfa 2, która ma służyć mieszkańcom naszego województwa przez najbliższe lata. Zanim zobaczymy go na szlaku prezentujemy dokumentację fotograficzna potwierdzającą przybycie nowej jednostki.


Nie miejsce i nie czas roztrząsać terminowość dostaw kolejnych pociągów zamówionych w bydgoskiej Pesie przez KŚ i Urząd Marszałkowski, dlatego z kronikarskiego obowiązku meldujemy, że w sobotę rano pociąg numer cztery (z oczekiwanych łącznie 19) przyjechał do Katowic.

Weekend „maluch” spędził na testach w towarzystwie dłuższych braci, czyli jednostek 21WEa (trzyczłonowa wersja Elfa 2). Decyzją władz KŚ przez ostanie dwa dni trwały próby nowego pojazdu w trakcji ukrotnionej z jednostkami 21WEa, gdyż najprawdopodobniej pociąg właśnie w parze z jednostką trójczłonową zadebiutuje na naszych torach. Ma to nastąpić na linii S1.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. nagłówek: Dawid Barcicki

6 komentarzy

    1. Rozumiem że EZT, podobnie jak autobusy mają nie mieć możliwości łączenia? Nie wiem co palisz, ale na szczęście nawet konstruktorzy ezetów 50 lat temu przewidzieli możliwość jazdy w trakcji ukrotnionej.

  1. Aż się prosi zapytać: a gdzie reszta? Do końca listopada miało dojechać 9 szt., a sobą dopiero 4. Czy do końca roku jeszcze coś dojedzie? Podobno 2 szt. są na dość zaawansowanym etapie produkcji, ale kiedy w końcu powstaną i kiedy do nas dojadą?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *