Modernizacja Helmutów trwa

Zakład Usługowo Remontowy Tramwajów Śląskich S.A. w Chorzowie kończy modernizację trzeciego wagonu serii Pt. W wyniku modernizacji powstanie kolejny jednokierunkowy, trójczłonowy pojazd, z częścią środkową niskopodłogową.


Tym samym, już niedługo kolejny zmodernizowany Helmut dołączy do swoich odnowionych braci: Wawrzka i Gucia.

W ruchu są już 2 przebudowane wagony (mają oznaczenie Ptm). Przebudowa trzeciego jest na finiszu. Wszystko wskazuje na to, że wyjedzie na tory jeszcze w tym roku. Kolejnych wagonów można się spodziewać około sierpnia i grudnia przyszłego roku – powiedział nam Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Przypomnijmy, zakres modernizacji obejmuje m.in.: zabudowę niskopodłogowego członu środkowego, zmianę wyglądu zewnętrznego, montaż nowego napędu z możliwością odzysku energii podczas hamowania, wymianę drzwi i foteli, zastosowanie nowego oświetlenia, systemu informacji pasażerskiej, monitoringu i emisji reklam, a także ładowarek USB umieszczonych w poręczach i ścianach bocznych.

One comment

  1. Dlaczego nie remontujecie tych wagonow jako dwukierunkowe,przeciez mozna je wykorzystywac podczas przebudowy czy w razie awari,wypadkow.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *