Autobusy inaczej od dzisiaj

Za każdym razem gdy nastaje nowy miesiąc Komunikacyjny Związek Komunalny GOP zmienia przebieg kilku tras tramwajowych i autobusowych. Nie inaczej jest tym razem. Poniżej komunikat organizatora komunikacji informujący, o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej wchodzących w życie od dzisiaj, czyli od 1 grudnia.


Linie autobusowe

Rozkład jazdy na dni wolne linii nr 2 zostanie rozdzielony na dwa odrębne: na soboty oraz na niedziele i święta. Ponadto w niedziele i święta kurs odjeżdżający o godz. 10:41 z Siewierza do Myszkowa zostanie przyśpieszony o około 30 minut (z godz. 10:41 na 10:15). W soboty utrzymane zostaną dotychczasowe godziny odjazdów.

Dla linii nr 25 wprowadzone zostaną następujące zmiany:
– rozkład jazdy na dni robocze uwzględnia wnioski o dostosowanie godzin przyjazdów autobusów do godzin rozpoczęcia zajęć w szkole zlokalizowanej w rejonie ul. Fabrycznej w Wojkowicach;
– rozkład jazdy na niedziele i święta uwzględnia wnioski pasażerów o zapewnienie powrotu z kościoła w Wojkowicach Żychcicach po godzinie 10:30 w rejon ul. Maszyńsko oraz o wydłużenie porannego kursu do Będzina, obecnie rozpoczynającego swój bieg na przystanku „Wojkowice Park”, do przystanku „Wojkowice Żychcice Cmentarz”;
– korekta trasy przejazdu w Będzinie Grodźcu w rozkładzie jazdy na dzień Wszystkich Świętych oraz oznaczenie kursów specjalnych.

Zmianie ulegnie również rozkład jazdy linii nr 57. W zamian dotychczasowej obsługi stanowiska nr 1 na przystanku „Rokitnica Pętla”, autobusy jadące w kierunku Miechowic będą obsługiwać stanowisko nr 4 (zarówno w kursach prowadzonych do przystanku „Helenka ELZAB”, jak również wydłużonych do przystanku „Miechowice Pętla”.

Dla linii nr 234 zostanie wprowadzony nowy przebieg trasy na terenie dzielnicy Zaborze, tj. ulicami: Korczoka i Wyciska, z równoczesnym pominięciem części ul. Wolności.

Zmiany wprowadzane na linii nr 242 dotyczą uruchomienia dwóch dodatkowych par kursów (dni robocze), które umożliwią między innymi powroty z centrum Dąbrowy Górniczej w kierunku Ratanic po godzinach 18:10 i 19:00. Linia będzie również kursowała w dni wolne, realizując sześć par kursów w godzinach 08:00 – 19:00.

Kurs linii nr 637 (dni robocze) odjeżdżający o godz. 14:18 z przystanku „Dąbrowa Górnicza Osiedle Mydlice” zostanie opóźniony o 10 minut (z godz. 14:18 na 14:28) celem umożliwienia przesiadki na linię autobusową nr 811, na przystanku „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Dworzec PKP”.

Rozkład jazdy linii nr 669 zakłada zawieszenie kursów realizowanych w niedziele i święta w relacji: Gliwice Plac Piastów – Gliwice Centrum Edukacji. Powodem zmiany jest nikłe zainteresowanie ze strony pasażerów obecnie istniejącym połączeniem. .

Linie tramwajowe

Rozkład jazdy linii nr 3 zakłada:
– zawieszenie obsługi przystanku „Zabrze Makoszowy Koksownia”,
– wprowadzenie korekty godzin odjazdów kursów wyjazdowych w rozkładzie jazdy na Wszystkich Świętych.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *