Sprawdź frekwencję w pociągach

PKP Intercity wprowadza nowość w internetowym systemie sprzedaży biletów na swojej stronie intercity.pl. Podróżni kupujący bilety drogą elektroniczną mogą sprawdzić zajętość miejsc w wybranym pociągu. Dodatkowo za pośrednictwem Internetu można już nabyć bilety na przejazd z przesiadką.


Zajętość miejsc

Jak wynika z przeprowadzonych przez PKP Intercity badań na grupie ponad 830 osób, dla blisko 75 proc. podróżnych informacja o zajętości miejsc w pociągu ma duże znaczenie w podejmowaniu decyzji o zakupie biletu. Dlatego od ubiegłego tygodnia na stronie intercity.pl przy każdym z połączeń znajduje się informacja o frekwencji w danym pociągu. W lewym dolnym rogu witryny została umieszczona legenda z wyjaśnieniem każdego oznaczenia. Dzięki nowemu rozwiązaniu podczas planowania podróży pasażer może sam sprawdzić frekwencję w pociągu i zdecydować się na wybór konkretnego połączenia. Frekwencja jest wyświetlana w czasie podejmowania decyzji o zakupie biletu i aktualizowana na bieżąco w systemie. Z funkcjonalności można skorzystać także przy wyborze przejazdu z przesiadką.Bilety z przesiadką

Po wprowadzeniu możliwości wyboru różnych zniżek w ramach jednej transakcji, od ubiegłego tygodnia podróżni mogą przez Internet kupić bilety na połączenia z przesiadką. Bilet online można nabyć na przejazd dwoma pociągami w komunikacji krajowej, czyli z jedną przesiadką. W przypadku wyszukania połączeń, gdzie czas na przesiadkę jest krótszy niż 10 min., system wyświetla użytkownikowi odpowiedni komunikat ostrzegawczy o niewielkim czasie na przejście do innego pociągu. Dodatkowo przewoźnik o połowę skrócił także czas przerwy technologicznej na stronie intercity.pl, która obecnie trwa od godz. 23:45 do godz. 00:30.

Fot. PKP Intercity

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *