Dzień Kolejarza w KŚ

25 listopada pracownicy kolei obchodzili Święto Kolejarza. Tradycyjnie już z tej okazji pracownicy Kolei Śląskich gościli u wielu przedszkolaków, a młodzież ze szkół średnich odwiedziła siedzibę śląskiego przewoźnika. W sumie w ciągu czterech dni zorganizowanych zostało kilka wydarzeń.20 i 24 listopada pracownicy Kolei Śląskich gościli u przedszkolaków z Koniakowa i Raciborza. W spotkaniach w sumie uczestniczyło ponad 100 dzieci. Najmłodsi mieli okazję m.in. sprawdzić jak działa terminal mobilny.

W Bielsku-Białej w dniu 21 listopada pracownicy Kolei Śląskich wzięli czynny udział w turnieju pod hasłem: „Bezpieczny przedszkolak – razem po zdrowie i bezpieczeństwo”. W imprezie wzięło udział około 200 dzieci oraz przedstawiciele różnych bielskich służb dbających o bezpieczeństwo i zdrowie, np. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Pożarna, Polski Czerwony Krzyż.

Dla dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Tarnowskich Górach Koleje Śląskie zorganizowały 24 listopada bezpłatny przejazd pociągiem na odcinku Tarnowskie Góry – Bytom. W podróży towarzyszyli dzieciom nasi pracownicy, którzy opowiadali najmłodszym na czym polega praca konduktora oraz jak właściwie i bezpiecznie poruszać się na peronie i w pociągu. Na koniec przejazdu dzieci otrzymały drobne upominki.

Dla gliwickiego Zespołu Szkół Techniczno–Informatycznych oraz dla młodzieży z Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. 23 oraz 24 listopada przygotowano możliwość zwiedzanie zaplecza technicznego śląskiego przewoźnika. Mistrz oprowadzał uczniów po bazie pokazując, czym różnią się poszczególne wybrane jednostki z naszego parku taborowego. Młodzież miała również okazje zapoznać się z możliwościami odbycia praktyk w naszej spółce.

Koleje Śląskie objęły również patronatem Dzień Kolejarza organizowany przez Technikum Kolejowe w Tychach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zorganizowanych przez nas wydarzeń. Cieszy nas, że wychowawcy oraz rodzice dzieci chętnie włączają się w takie inicjatywy lub sami je inicjują, oznacza to bowiem, że prospołeczna działalność naszej firmy jest ważna, potrzebna i doceniana. Dziękujemy także wszystkim naszym pracownikom zaangażowanym w przygotowanie wszystkich wydarzeń z okazji Dnia Kolejarza – tak święto pracowników kolei podsumowały Koleje Śląskie

* Fot. Koleje Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *