Utrudnienia na S31

Z powodu szkód górniczych, znacznie pogorszył się stan fragmentu linii kolejowej nr 138 (Oświęcim – Katowice). Pociągi Kolei Śląskich linii S31 mogą doznawać kilkuminutowych opóźnień. Taki stan rzeczy będzie obowiązywał do momentu naprawy szlaku przez zarządcę infrastruktury.Obecnie na odcinku długości kilometra pomiędzy Imielinem a Chełmem Śląskim pociągi po jednym z torów jeżdżą z prędkością 10 km/h, natomiast po drugim 20 km/h. Poranne doświadczenia pokazały, że oznacza to opóźnienia kursów pasażerskich linii S31 pomiędzy Katowicami a Oświęcimiem od 4 do 5 minut w stosunku do rozkładu jazdy.

Ograniczenie prędkości obowiązuje od wczoraj, a informację o zaistniałej sytuacji dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników, za co dziękujemy.

3 komentarze

  1. Kilka minut? Wolne żarty! Wczorajszy (22.11) pociąg, wyjeżdżający z Katowic o 15.41 najpierw przystanął przed Imielinem, przepuszczając skład jadący z Oświęcimia, a potem czołgał się do Chełmu, by tam następnie kwitnąć na peronie. W efekcie do Oświęcimia dojechał z 20 minutami opóźnienia!
    Tylko tak dalej, a składy szybko się wyludnią.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *