Nowy rozkład już dostępny (Aktualizacja 15:30)

Na kanałach informacyjnych PKP Polskie Linie Kolejowe pojawił się nowy rozkład jazdy. Przypominamy, że rozkład  jazdy 2017/2018 wchodzi w życie w niedzielę, 10 grudnia. 


Już teraz można sprawdzić jakie czekają nas zmiany i jakie nowości w nadchodzącym rozkładzie na przyszły rok. Z nowości będą m.in. oznaczenie pociągów osobowych przyspieszonych „OsP” Kolei Śląskich czy pociąg handlowy Ornak relacji Katowice – Zakopane, który zastąpi pociąg specjalny Giewont, którym w tym roku mogliśmy podróżować w ofercie specjalnej.

Dokładną analizę wszystkiego co będzie się poruszać po naszych szlakach kolejowych po 10 grudnia i tego co się zmieni w porównaniu do kończącego obowiązywać harmonogramu będziemy systematycznie przedstawiać Wam w najbliższym czasis.  W środę nasza najważniejsza – S1.

10 komentarzy

  1. Raczej 2017/2018!! Wrescie doczekalismy sie polaczenia Gornego Slaska z Klodzkiem. Szkoda tylko ze po jednym skladzie w obie strony. Czas przyjazdu do Klodzka ok 16;00 powrot dnia nastepnego 8;40. Dobre Dla Maratonczykow a nie dla przecietnego turysty. Potem beda sprawdzac frekwencje i okaze sie ze Podsudecka jest nierentowna. Mimo wszysko to i tak SUKCES!!!

    1. Chodzi tu o to, że takie połączenie jest uruchamiane na zasadach komercyjnych bez dotacji z urzędu.

  2. Jakoś cicho o likwidacji ORLIKa z Cżęstochowy do Krakowa, ktory zmienia się w pociag osob. SKA 2 z Kozłowa do Krakowa (jedyny oznaczony jako SKA2 obsługiwany przez PR). A szkoda.

  3. Rybnik zyskał więcej połączeń z Tychami! Szkoda, że tylko intercity… Mikołów bez intercity…

  4. rozbroiła mnie końcówka tekstu: „W środę nasza najważniejsza – S1”. „Nasza”, czyli czyja ? To, że dla władz województwa i Kolei Śląskich ta linia jest pieszczoszkiem? Chyba, że ten portal należy traktować jako tubę propagandową Kolei Śląskich. Zresztą w większości artykułów tutaj, to Koleje Śląskie są „cacy. A „be” i główne zło kolei i dopust Boży to zarządca infrastruktury. Powtarzajcie dalej, że S1 jest najważniejsza to na na pewno rychło doczekacie się poprawy sytuacji na linii Zebrzydowice-Cieszyn, nad którą regularnie płaczecie. Na razie dzięki temu, że S1 jest najważniejsza, codziennie do Zwardonia (nie tylko z Katowic ale i z Żywca ) pierwszy pociąg będzie się meldował już (sic!) o godz. 8:40!!! Doskonała pora, zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby odbyć jakąś całodzienną wędówkę po górach. np. w letnich miesiącach. Nie mówiąc już o tych, którzy chcieliby sie dostać na dalej, na Słowację, na którą pierwszy pociąg ze Zwarodnia wyrusza o godz. 6:42 a następny już o godz. 15:41! No, skoro jednak S1 jest najważniejsza, to czemu tu się dziwić….

  5. Ja jezdze p Cieszyn na Slowacje, wracam p Zwardon wieczorem bo rano sie trzeba pieszo do Skalitego na SAD wybierac z pierwszego pociagu z katowic, MPS do Ziliny bez problemu kupuje w C Tesine , przydaloby sie cos szybszego od Rachowca na odcinku do Bielska i Zywca (tak jak Sp na trasie Svinov – Opava Vychod) – tu od Bielska tory szybko nie pozwola cudow zrobic, i sklad pietrowy – bo powrot czasem bywa meczacy ( z autopsji wlasnej)

  6. 13;11 z Kedzierzyna- Kozla w Klodzku 16;01/ PR 46641/ Z Klodzka 8;41 w Kedzierzynie 11;43/ PR 64628/ od 28 kwietnia 2018 roku

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *