Citywide zwita do Żywca

Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu rozstrzygnął przetarg na dostawę dwóch autobusów miejskich o długości całkowitej mieszczącej się w przedziale 10,4-11 metrów. Będą to pojazdy z silnikami spalinowymi i trafią do przewoźnika do końca kwietnia 2018 roku.


Jedyną oferta w postępowaniu ogłoszonym przez żywieckiego przewoźnika przedstawiła Scania, która zaproponowała dostarczenie dwóch autobusów typu Citywide 10,8LF, Dwa pojazdy tego typu firma wyceniła na 1,739 mln złotych netto. Wszystko okazało się być w zgodzie z wolą MZK Żywiec i już 10 listopada doszło do podpisania umowy między przewoźnikiem a producentem.

Warto przypomnieć, że w wakacje do Żywca trafiło siedem Nowych Urbino 12. To autobusy niskopodłogowe przyjazne dla osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi i seniorów, spełniające też najbardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin. Są wyposażone w system informacji pasażerskiej, a także zapewniający bezpieczeństwo pasażerów monitoring.

W tym momencie nasz tabor liczy 35 autobusów, z czego 25 to solarisy, 5 marki DAB, 4 neoplany i 1 mercedes. Zostało nam już tylko 5 autobusów wysokopodłogowych, reszta to pojazdy niskopodłogowe. 18 pojazdów jest klimatyzowanych – wyliczał po dostawie nowych pojazdów prezes MZK Żywiec, Leszek Kamiński.

Najpóźniej w kwietniu przyszłego roku na żywieckich drogach pojawią się dwa autobusy marki Scania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *