Nowy przejazd na Nowej

KZK GOP informuje, że w związku z modernizacją przejazdu drogowo-tramwajowego zlokalizowanego w ciągu ulicy Nowej w Chorzowie, w dniach 17, 18, 18 listopada (najbliższy piątek, sobota i niedziela) wprowadzone zostaną zmiany w sposobie funkcjonowania linii tramwajowych. Największe utrudnienia szykują się na liniach łączących Katowice z Bytomiem.


Dokładnie ma to wyglądać tak:

Linia tramwajowa nr 6 – kursować będzie w relacji: „Katowice Brynów Pętla”– „Chorzów Metalowców” (możliwość przesiadki na linie autobusowe na przystanku autobusowym „Chorzów Metalowców” – linie nr: 820, 830, 830N),

Linia tramwajowa nr 19 – kursować będzie w relacji: „Stroszek Zajezdnia” – „Łagiewniki Zajezdnia” (możliwość przesiadki na linie autobusowe na przystanku autobusowym „Łagiewniki Media-Markt” – linie nr: 820, 830, 830N).

Linia tramwajowa nr 0 – kursować będzie w relacji: ”Katowice Plac Wolności”– „Chorzów Stadion Śląski”,

Linia tramwajowa nr 46 – kursować będzie w relacji: „Bytom Szkoła Medyczna” – „Łagiewniki Media-Markt” (możliwość przesiadki na linie autobusowe na przystanku autobusowym „Łagiewniki Media-Markt” – linie nr: 820, 830, 830N).

Linie tramwajowe nr 1 i 11 kursować będą na swojej stałej trasie przejazdu, z wprowadzeniem obsługi wybranych kursów taborem o zwiększonej pojemności.

Jednocześnie organizator informuje, że linie autobusowe nr: 820 i 830 w tych dniach zapewniać będą stałą częstotliwość kursowania co 10 minut w dni robocze (godziny szczytu komunikacyjnego), oraz co 15 minut w sobotę i niedzielę.

Ponadto zaplanowana jest obsługa dodatkowych przystanków:

w kierunku Bytomia: „Dąb Huta Baildon”, „Chorzów Stadion Śląski” (stanowisko tymczasowe, przy peronie tramwajowym w kierunku Katowic), „Chorzów AKS”, „Chorzów Metalowców”, „Chorzów Polna” (stanowisko tymczasowe, przy peronie tramwajowym w kierunku Katowic), „Łagiewniki Media-Markt”,

w kierunku Katowic: „Łagiewniki Media-Markt”, „Chorzów Polna” (stanowisko tymczasowe, przy ul. Katowickiej, przed skrzyżowaniem z ul. Niedurnego) , „Chorzów Plac Powstańców Śl.”, „Chorzów AKS”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *