Z kładki do tunelu

Od najbliższego poniedziałku (13 listopada) podróżnych wsiadających i wysiadających na stacji w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach czeka sporo zmian. Rozpoczyna się budowa nowego tunelu pod peronami stacji. Zniknie za to dotychczasowa kładka nad torami. Utrudnienia mają potrwać do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.


Tunel pod peronami będzie miał specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych, rowerzystów i rodziców z wózkami. Prowadzona wspólnie z miastem inwestycja miała rozpocząć się w maju, a kolejne prace przewidywano wykonać w czerwcu i lipcu br., jednak chęci zostaną wcielone w czyn dopiero teraz.

Według zapewnień złożonych przez inwestora, inwestycja ma zapewnić bezpieczne i nowoczesne przejście pod torami na perony w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Całość prac ma pochłonąć 8 milionów złotych.

– Ze względu na prowadzone prace przez PKP PLK na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice nie będzie możliwości obsługi osób niepełnosprawnych. Uczulamy również naszych podróżnych, by zachowali szczególną ostrożność podczas przechodzenia na poszczególne perony. Zarządca infrastruktury wyznaczy w tym zakresie odpowiednie drogi dojścia. Dodatkowo na czas remontu będziemy musieli usunąć z peronu nasz biletomat. Bilety będzie można zakupić u obsługi pociągu, zachęcamy też do korzystania z naszych mobilnych kanałów sprzedaży – informują podróżnych na swojej stronie Koleje Śląskie.

Zgodnie ze wstępnym planami, przestawionymi pół roku temu, wszystkie prace mają zakończyć się do kwietnia przyszłego roku.

* Wiz. PKP PLK S.A.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *