Więcej połączeń w dolnośląskiem

Od nowego rozkładu jazdy 2017/2018, który wchodzi w życie 10 grudnia w województwie dolnośląskim przybędzie nowych połączeń. W sumie na 23 trasach obsługiwanych przez Koleje Dolnośląskie i POLREGIO zwiększy się częstotliwość połączeń kolejowych. To dobra wiadomość, ale nie dla pasażera z naszego regionu.


Decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, oprócz zmian godzinowych pojawią się również zupełnie nowe połączenia oraz zwiększy się częstotliwość kursowania na 10 trasach aglomeracji wrocławskiej i 13 trasach w rejonie województwa dolnośląskiego.

Na każdej spośród 23 linii przybędzie od jednej do dwóch par pociągów w ciągu doby. Część z nich obsługiwana będzie przez Koleje Dolnośląskie a część przez POLREGIO. Dokładną rozpiskę można sprawdzić w SIT Dolnośląskie i Opolskie Kolejowa Rewolucja

Inni zwiększają przewozy, planują kolej aglomeracyjną a u nas? Nawet jeśli spółka Koleje Śląskie będzie mieć warunki do zwiększenia liczby pociągów to gdzie one pojadą? Już teraz zaczyna brakować miejsca na liniach po których poruszają się pociągi relacji S1, S4, S5, S6, S7, S71. Na razie dobre informacje dostajemy z zewnątrz a u nas? U nas rośnie frustracja. Kiedy osiągnie poziom krytyczny ..

Fot. Przemysław Szczepanek

One comment

  1. Brak przepustowości linii, ale i brak pociągów. Właśnie mam (nie)przyjemność jechać pociągiem z Raciborza do Katowic przyjeżdżającym do Katowic o 7:37, czyli godziny szczytu. Zawsze ten pociąg jest zestawiony z dwóch „Impulsów” Newaga (a i tego powoli jest za mało), dziś jedzie jeden (!) Jesteśmy dopiero w Orzeszu, a ścisk jest niewyobrażalny, a do Katowic to pewnie wejść do niego nie będzie można.
    O braku przepustowości na tej linii i konieczności dobudowy drugiego toru popisaliśmy sobie wczoraj.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *