KŚ podsumowały Rok Studenta

Od połowy września do końca października śląski przewoźnik zachęcał studentów pierwszego roku, by w podróży na uczelnię przetestowali transport kolejowy. Mogli to zrobić za symboliczną złotówkę – bo tyle właśnie kosztował bilet miesięczny „Studenciak”. Okazuje się, że podróżowanie pociągiem całkiem przypadło do gustu śląskim studentom – z oferty skorzystało ponad 3000 osób.


Żacy mieli do wyboru dowolną relację spośród wszystkich linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie. Głównym celem studenckich podróży była oczywiście stolica naszego województwa – największą popularnością cieszyły się relacje Gliwice – Katowice, Częstochowa – Katowice oraz Bielsko-Biała – Katowice. Wśród wybieranych kierunków nie zabrakło również np. biletów do Cieszyna. Całość przedsięwzięcia była realizowana pod hasłem „2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich”. W ramach akcji spółka przygotowała też ofertę dla studentów wyższych roczników. We wrześniu mieli oni okazję zakupić za złotówkę bilet „Studenciak – Weekend”, który pozwalał na weekendową podróż w wybranej relacji. Z takiej możliwości skorzystało prawie 350 osób.

Porównując sprzedaż biletów z ulgą studencką w październiku tego roku z październikiem 2016 r. widzimy wzrost o ponad 2200 biletów miesięcznych. Wiele wskazuje zatem na to, że „Studenciak” przyciągnął do kolei nowe grono pasażerów, które być może nie rozważało wcześniej takiego środka transportu – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. – I właśnie taki był cel – by zachęcić młodych ludzi do przetestowania tego sposobu podróżowania. Bardzo się cieszymy z tego wyniku i mamy nadzieję, że teraz znaczna część z nich zostanie z nami na dłużej. W przyszłym roku zamierzamy powtórzyć całą akcję – podsumowuje.

Promocja biletowa przewoźnika była wspierana również przez inne działania podejmowane we współpracy ze środowiskiem akademickim. Z myślą o studentach Koleje Śląskie uruchomiły bezpośrednie połączenia w relacji Katowice-Cieszyn, uczestniczyły również w staraniach o utworzenie nowego przystanku w pobliżu chorzowskiego kampusu UŚ. Od kilku lat KŚ organizują też specjalne połączenia na Igry.

W ramach współpracy nawiązanej między Kolejami Śląskimi i środowiskiem akademickim Śląska zrodziły się 2 wyjątkowe oferty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów – mówi Sara Zemczak, dyrektor Biura Samorządu Studenckiego UŚ. – Uniwersytet Śląski, na czele z Samorządem Studenckim, od lat współpracuje z Kolejami Śląskimi, czego kwintesencją była przyznana nagroda Laur Studencki, w kategorii Organizacja Przyjazna Studentom za rok 2016 r. O wygranej zadecydowała Kapituła Lauru Studenckiego, złożona z przedstawicieli Samorządu Studenckiego – dodaje.

One comment

  1. Studenci, studenci, Studenci to jakaś grupa specjalnej troski, codziennym ludziom dojeżdżającym do pracy powinno sie zaoferować np. trzeci bilet miesięczny z upustem 20, 30 % a nie młodzieży z wysoką ulgą, statystycznie połowa z nich kombinowała na biletach „studenciak” zapisując się do nowej uczelni aby być rzekomo na pierwszym roku, wszystko to dla zniżki, podczas kontroli omyłkowo wyciągali po dwie legitymacje studenckie lub kupowali miesięczne od Zwardonia po Częstochowę i wiele innych kombinacji bo to muszę się wyżalić ale święte krowy. A ci dojeżdżający opóźnionymi pociągami do pracy w ramach przeprosin co mają ?.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *