Konsultacje w sprawie częstochowskiego dworca

Jak informuje PKP S.A., na początku przyszłego tygodnia odbędą się warsztaty kreatywne dotyczące inwestycji na dworcu w Częstochowie. Na spotkanie zapraszani są wszyscy zainteresowani przyszłością dworców: pasażerowie, lokalne społeczności, przedstawiciele władz samorządowych i organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy oraz społecznicy. Będziemy tam i my.


Warsztaty kreatywne to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowany jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych. Podczas spotkań określone zostają jedynie ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji, a warsztaty prowadzone są w taki sposób, aby uczestnicy mogli swobodnie przedstawić swoje oczekiwania i uwagi.

Najbliższe warsztaty odbędą się 14 listopada o godz. 17:00 w sali sesyjnej w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13.

Z przyczyn organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona. O możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń. Wszyscy, którzy prześlą poprawnie zgłoszenie, otrzymają potwierdzenie mailowe. Pozostałe osoby, które z przyczyn organizacyjnych nie będą mogły wziąć udziału w warsztatach, zostaną o tym fakcie poinformowane – czytamy w komunikacie przygotowanym przez PKP S.A.

Spotkanie ma charakter otwarty i będzie prowadzone w formie warsztatów kreatywnych wzorowanych na warsztatach urbanistycznych i facylitacyjnych. Chęć udziału należy zgłaszać na adres warsztaty@pkp.pl, w temacie wpisując: warsztaty i nazwę dworca. W treści maila należy podać imię i nazwisko oraz aktualny adres mailowy (konieczny do dalszej komunikacji).

My swoją chęć udziału w tym przedsięwzięciu już zgłosiliśmy i otrzymaliśmy także potwierdzenie zgłoszenia. Jeśli nie będziecie mogli przyjść, bądź zabraknie dla Was już miejsca – nie martwcie się. Najważniejsze informacje przedstawimy na łamach naszego portalu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *