Scania przyjedzie do Żywca?

Miejski Zarząd Komunikacyjny w Żywcu otworzył koperty w przetargu na zakup dwóch autobusów miejskich o długości mieszczącej się w przedziale 10,4-11 metrów. Będą to pojazdy z silnikami spalinowymi i trafią do przewoźnika do końca kwietnia 2018 roku.


Przypomnijmy, przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch całkowicie niskopodłogowych autobusów klasy MIDI, czyli w tym przypadku pojazdów o długości mieszczącej się w przedziale 10,4 – 11 metrów. Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Jednostka ma mieć przynajmniej 200 kW mocy oraz pojemność skokową 6,5 – 11 l.

Przestrzeń pasażerska ma być klimatyzowana urządzeniem o mocy minimum 30 kW. Wentylacja naturalna ma być zapewniona przez minimum pięć okien przesuwnych oraz przynajmniej dwa wywietrzniki dachowe. Z kolei za wentylacją wymuszoną mają odpowiadać przynajmniej dwa wentylatory umieszczone nad sufitem przestrzeni pasażerskiej. Wszystkie autobusy będą monitorowane oraz wyposażone w kompletny system informacji pasażerskiej.

Jedyną oferta w postępowaniu ogłoszonym przez żywieckiego przewoźnika przedstawiła Scania, która proponuje dostarczenie dwóch autobusów typu Citywide 10,8LF, Dwa pojazdy tego typu firma wyceniła na 1,739 mln złotych netto. MZK nie zdradziło jaki budżet został przygotowany na realizację tego zamówienia, dlatego też nie jesteśmy w stanie wyrokować co teraz.

Jedno jest pewne. Jeśli przewoźnik zaakceptuje ofertę Scanii to najpóźniej w kwietniu 2018 roku stanie się drugim w Polsce po MZK Biała-Podlaska użytkownikiem pojazdów typu Citywide 10,8LF.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *