Elf na naprawie w Bydgoszczy

Jednostka EN76-005 Kolei Śląskich, czyli popularny Elf przebywa obecnie w Bydgoszczy, gdzie przechodzi naprawę po wypadku. W chwili obecnej, trzy z dziewięciu składów tego typu jest wyłączonych z ruchu. 


Za naprawę pociągu odpowiedzialna jest PESA Bydgoszcz S.A., czyli producent tego składu. Kiedy skład wróci na Śląsk? Tego póki co niestety nie wiadomo.

Jednostka EN76-005 przebywa obecnie w Bydgoszczy. Niestety w tym momencie nie jesteśmy w stanie jeszcze przekazać dokładnej daty, kiedy pojazd mógłby ponownie zostać włączony do ruchu – powiedziała nam Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich.

EN76-005 to jeden z trzech Elfów śląskiego przewoźnika, który jest wyłączony z ruchu. Dwa z nich miały bliskie spotkanie z drzewem podczas silnych wiatrów, a trzeci zderzył się z koparką podczas remontu linii kolejowej nr 139 na szlaku Bielsko-Biała Główna – Wilkowice Bystra.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. Tomasz Ciesielski

5 komentarzy

  1. Ostatnim razem jechałam w niedziele na S1 z Częstochowy do Katowic . Jechałam jednostką EN57AKŚ która jak dla mnie jest gorsza niż zwykłe EN57 . I już w Myszkowie złapał go spadek napięcia przez co podróż wydłużyła się a ponadto przegub trzeszczy niemiłosiernie emitując sporo dodatkowych decybeli . Nowe Elfy 2 są potrzebne ale mimo to nadal EN57 bedą ratować skórę pesie . Tak więc popularne ,,kible” szybko nie znikną 🙂

    1. Była wina Tuska jest wina PESY bo drzewa i koparka!!! Pesa je „rzuciła” na tory? Naprawe wykonają tylko pewnie ubezpieczyciel będzie zwlekał z zapłatą za, roboty i jeszcze blokował ich rozpoczęcie prowadząc ślimacze dochodzenie pt „czyja wina”.

      1. Troszkę nie do tematu, ale Pesa już jest winna, że nie umi na czas dostarczyć Elfów II 😉 Gdyby dostarczyli w czas, to zawsze parę starych jednostek mniej

  2. Pingback: Powracające elfy
  3. Pingback: Oddrzewiony elf

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *