Powtórka z obwodnicy

W minioną sobotę Koleje Śląskie po raz drugi przewiozły podróżnych po liniach kolejowych naszego regionu, na których w dni powszednie funkcjonuje jedynie ruch towarowy. Pociąg specjalny wyruszył z Katowic i odwiedził m.in. Bytom, Gliwice, Zabrze Makoszowy, Dąbrówkę Małą i Siemianowice Śląskie.


Pierwszy przejazd KŚ zorganizowały tydzień wcześniej, 21 października. Zainteresowanie wycieczką było wówczas tak duże, że przewoźnik postanowił powtórzyć akcję w kolejny weekend. Zyskały na tym te osoby, które nie zdążyły zdobyć biletu na przejazd podczas pierwszej edycji,  nazwanej Potencjał Regionu. W obu przypadkach przejazd był bezpłatny,  a różnica, oprócz minimalnej korekty trasy, polegała na tym, że pierwszy kurs odbył się jednostką Elf 2, natomiast w minioną sobotę pasażerom zaoferowano przejażdżkę EN57.

– W sobotniej wycieczce łącznie wzięło udział ponad 140 osób. Co ciekawe, najmłodszy pasażer, a właściwie pasażerka miała… 3 miesiące i 3 tygodnie. Cała trasa liczyła sobie blisko 100 kilometrów, w ramach których można było obserwować potencjał naszego regionu. Podczas przejazdu nie zabrakło wielu inspirujących dyskusji na temat działalności i kierunków rozwoju kolei w naszym województwie.

Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele różnego rodzaju przejazdów specjalnych, które będą się cieszyć nie mniejszym zainteresowaniem niż dotychczas – czytamy w informacji prasowej KŚ, podsumowującej sobotnią wycieczkę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *