Jest biletomat w Wodzisławiu Śląskim

Jeszcze dzisiaj podróżni korzystający ze stacji Wodzisław Śląski będą mogli zakupić bilet przed wejściem do pociągu. W poczekalni wodzisławskiego dworca kolejowego zamontowano biletomat.


Podróżni z Wodzisławia Śląskiego nie będą już wyłącznie skazani na zakup biletu w pociągu u konduktora. W dniu dzisiejszym na stacji w tym mieście zainstalowano długo oczekiwany biletomat. Brak tam jakiegokolwiek punktu sprzedaży budził w podróżnych niemałe poruszenie, ponieważ w godzinach szczytu komunikacyjnego, kolejka do konduktora pociągu, w celu zakupu biletu, nie miała końca. Podobno jednym z najbardziej zainteresowanych osób montażem urządzenia był Mieczysław Kieca, Prezydent Wodzisławia Śląskiego.

Przypomnijmy jednak, że dla wygody samego pasażera, Koleje Śląskie prowadzą inne formy sprzedaży biletów. Oprócz kas dworcowych, biletomatów i sprzedaży w pociągach, bilet można nabyć poprzez internet, telefon i punkty sprzedaży na mieście. W przypadku Wodzisławia Śląskiego taki punkt znajduje się w poczekalni dworca autobusowego w Galerii Handlowej Karuzela. Dodatkowo w tym miesiącu śląski przewoźnik podpisał umowę na dystrybucję biletów w Salonikach Prasowych Kolportera.

2 komentarze

  1. To dziwne, że najbardziej zainteresowanym był prezydent miasta, a nie przewoźnik! Przecież to przewoźnikowi powinno zależeć na wpływach, a nie magistratowi. No ale Koleje Śląskie to przewoźnik dziwny. Lepiej późno niż wcale.

  2. Hmm…
    Pierwsza moja reakcja to było coś w stylu: „Co? Niemożliwe staję się możliwe…” 😉
    Dzięki za bardzo dobrą informację! 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *