Najpierw Koleje Śląskie a teraz PolRegio

Od tego miesiąca bilety na przejazd pociągami spółki Koleje Śląskie można kupić w salonikach prasowych Kolportera. Śladami śląskiego przewoźnika poszedł przewoźnik PolRegio, którego właścicielem jest spółka Przewozy Regionalne.


Możliwość nabycia biletów na przejazd pociągami Kolei Śląskich jest efektem podpisanej na początku października umowy ze spółką Teroplan – właścicielem ogólnopolskiej wyszukiwarki e-podróżnik.pl. Lokalizacje saloników prasowych można znaleźć na stronie internetowej Kolportera. Stanowią one, obok tzw. Punktów na mieście, kolejne miejsca, które usytuowane są w przestrzeni miejskiej i w których jednocześnie można zakupić bilety śląskiego przewoźnika.

Do grona współpracujących dołączyło 19 października PolRegio. Możliwość zakupu biletów wielu przewoźników podnosi atrakcyjność tego kanału sprzedaży.

Nie wszystkie saloniki prasowe są w pełni przygotowane do sprzedaży biletów, ale spółka Koleje Śląskie jest przekonana, że niebawem się to zmieni.

3 komentarze

  1. Spółka Kolpolter mogłaby otworzyć swoje saloniki prasowe na dworcach kolejowych. Mogło by to otworzyć dworce kolejowe dla podróżnych w takich miejscach jak np. Zwardoń, Wisła, Chałupki, Kobiór, Piasek, Imielin, Chełm Śląski, Nowy Bieruń, Milówka, Goczałkowice Zdrój, Wodzisław Śląski, Leszczyny itd. Pasażerowie zyskali by zarówno kasę biletową wraz z salonikiem prasowym, gdzie można np.kupić napój oraz poczekalnie. A dworce kolejowe, które są zamknięte na kłódkę w końcu normalnie by znowu zaczęły funkcjonować.

    1. Dokładnie. Ciągle się mówi o tym, że same kasy są nieopłacalne, powinno się więc iść w kierunku połączenia funkcji kasy z innymi usługami typu właśnie sklepik czy prasa.

  2. Koleje Śląskie także udostępniły na stronie możliwość zakupu swoich biletów przez e-podróżnika. Niestety zarówno na stronie e-podróżnika, ale też zapewne w Kolporterze, podróż łączona Koleje Śląskie + Przewozy Regionalne to zakup dwóch osobnych biletów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *