Transgór wymieni tabor w Małopolsce

Mysłowicki Transgór zakupi 20 nowych autobusów na potrzeby obsługi linii komunikacyjnych na terenie powiatu chrzanowskiego. To efekt dofinansowania przyznanego mysłowickiej firmie w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego – Niskoemisyjny Transport Miejski.


Transgór otrzyma dofinansowanie na realizację programu „Zakup niskoemisyjnego taboru do obsługi transportu miejskiego na terenie powiatu chrzanowskiego”. Kwota dofinansowania to 17 306 000 zł, natomiast całkowita wartość projektu to 25 042 800 zł.

Przypomnijmy, że Transgór już od wielu lat obsługuje linie autobusowe w powiecie chrzanowskim, a pozyskane pieniądze pozwolą przewoźnikowi na wymianę 90 procent taboru na tym obszarze. 

Warto również dodać, że to kolejne dofinansowanie unijne na autobusy dla firmy z Mysłowic.  Dzięki zakupowi nowego taboru, napędzanego głównie CNG firma realizuje przewozy na zlecenie zarówno KZK GOP jak i MZK Tychy. Po raz pierwszy. Transgór bierze udział w tak dużym projekcie, na tak dużą kwotę, pozyskaną dodatkowo z małopolskiego programu na zadanie realizowane w powiecie chrzanowskim, czyli poza granicami naszego województwa, gdzie Transgór ma swoją siedzibę. 

Zakupy taborowe mysłowickiej firmy będą wyglądać tak:

– Solaris Urbino 8,9LE (III generacja) zasilane olejem napędowym –  2 sztuki;

– SOR BNG12, zasilane CNG – 5 sztuk;

– Solaris Urbino 12 (IV generacja)  zasilane CNG – 11 sztuk;

– Solaris Urbino 15 (III generacja) napędzane olejem napędowym – 2 sztuki.

Wszystkie pojazdy będą spełniać normy EURO 6, ponadto autobusy będą w pełni klimatyzowane, wyposażone w dynamiczny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe, monitoring wizyjny, ładowarki USB oraz internet Wi-Fi.

Dodajmy, że pozostałymi beneficjentami w subregionie zachodniej Małopolski zostały następujące podmioty:

– MZK Sp. z o.o. w Oświęcimiu („Poprawa jakości transportu publicznego w Oświęcimiu poprzez zakup ekologicznych autobusów” na kwotę dofinansowania 17 935 000,00 zł);

– Gmina Wadowice („Stworzenie zintegrowanego transportu miejskiego w Wadowicach poprzez budowę węzła przesiadkowego, parkingów Park&Ride oraz ciągu pieszo-rowerowego” na kwotę dofinansowania 13 122 795,40 zł);

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *