Przegubowe elektryki już w Jaworznie

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie poinformowało na swoim koncie na profilu społecznościowym Facebook, że do przewoźnika trafił pierwszy Nowy Urbino 18 electric. Producentem autobusu jest Solaris Bus & Coach. 


Na początku miesiąca PKM Jaworzno otrzymało dwunastometrowe Nowe Urbino electric w liczbie 9 sztuk. Teraz, pod koniec miesiąca, zgodnie z tym co pisaliśmy przy okazji odbiorów Nowych Urbino 12, do przewoźnika zaczynają trafiać osiemnastometrowe, przegubowe autobusy elektryczne. Pierwszy z dziewięciu Nowych Urbino 18 electric jest już w Jaworznie. Koleje sztuki tego egzemplarza mają trafić do przewoźnika w najbliższych dniach.


Przypomnijmy, w ramach ogłoszonych w zeszłym roku przetargach park taborowy PKM Jaworzno wzmocnią w sumie 22 elektryczne autobusy w różnych konfiguracjach. To jeszcze jednak nie koniec. W ramach kolejnego projektu, który w połowie poprzedniego miesiąca uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej, w latach 2019-2020 do Jaworzna trafi kolejnych 20 sztuk elektrobusów.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*Fot PKM. Jaworzno

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *