Obwodnica GOP – powtórka z rozrywki

Sukces oraz ogromne zainteresowanie sobotnim przejazdem okolicznościowym, nazywanym przez Koleje Śląskie – Potencjał Regionu sprawił, że nasz przewoźnik w najbliższą sobotę, 28 października, organizuje kolejny przejazd okolicznościowy dla miłośników kolei po trasie bardzo zbliżonej do tej, którą pokonaliśmy 48 godzin temu. Adresatem są ci, dla których zabrakło miejsc w pociągu ostatnim razem, jednak do dyspozycji pozostałych, którzy mają zamiar udać się w atrakcyjną podróż, KŚ przygotowały dodatkowe 90 miejsc. Szczegóły poniżej, w komunikacie prasowym przewoźnika.


– Zdecydowaliśmy się na powtórne wytrasowanie bezpłatnego przejazdu specjalnego, ponieważ ten ostatni cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Bilety na sobotni przejazd pn. „Kolejowa Obwodnica GOP” rozeszły się bowiem w ciągu ok. 2 godzin. Uczestnicy tego przejazdu nie byli zawiedzeni – mogli nie tylko podziwiać tereny, które na co dzień nie są obsługiwane przez pociągi pasażerskie, ale także bliżej przyjrzeć się naszemu najnowszemu pojazdowi – ELFowi 2.

Ponadto podczas podróży o mijanych terenach opowiadał przewodnik (na części trasy był nim prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges), a każdy uczestnik przejazdu otrzymał skromny upominek.

Osoby, które chciałyby jeszcze raz tę trasę pokonać albo te, które są zainteresowane i nie zdążyły zatroszczyć się o bilety na przejazd 21 października, będą mogły postarać się o bilet na bezpłatny przejazd w środę 25 października od godziny 16:00. Podobnie jak poprzednim razem liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”. Do dyspozycji będzie 90 biletów. Tym razem przejazd będzie obsługiwany przez pojazd typu EN57. Trasa przejazdu będzie bardzo podobna do tej z minionej soboty – informują organy prasowe KŚ.

Bilety będą do dostania w katowickim dworcu kolejowym w Centrum Obsługi Pasażera KŚ. Jak już było w komunikacie – zmieniają się godziny odjazdów i przyjazdów pociągu na poszczególne stacje w porównaniu do poprzedniego kursu.

W sobotę – 28 października, rozkład jazdy pociągu specjalnego będzie wyglądał tak: Katowice 10:20 – Chorzów Batory 10:26 – Chorzów Miasto 10:31 – Bytom 10:42 – Gliwice 11:03/11:20 – Zabrze Makoszowy 11:29/11:34 – Katowice Dąbrówka Mała 12:22/12:27 – Siemianowice Śląskie 12:39/12:44 – Chorzów Stary 12:52/13:02 – Chorzów Miasto 13:06 – Chorzów Batory 13:11 – Katowice 13:18.

4 komentarze

  1. Drogie KŚ.Sobota przed Wszystkimi Świętymi? Czy nikt nie ma w tym czasie obowiązków? A jak ktoś pracuje do 16 to jak ma się dostać z Tarnowskich Gór do Katowic na godz. 16 po jeden bilet?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *