Elfem 2 po obwodnicy

Dostaliśmy od Was wczoraj wiele zapytań czy w związku z odwołaniem sobotniego pikniku na dworcu w Bytomiu odbędzie się przejazd kolejową obwodnicą GOP, organizowany przez Koleje Śląskie. Odpowiadamy. Tak. Przejazd się odbędzie, a trasę i rozkład jazdy podajemy cytując oficjalny komunikat przewoźnika wydany w sprawie jutrzejszego przejazdu.


Po frekwencyjnym sukcesie naszych wrześniowych przejazdów specjalnych, postanowiliśmy przygotować dla miłośników kolejnictwa kolejną niespodziankę. Tym razem proponujemy podróż kolejową obwodnicą Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.
Przejazd odbędzie się w najbliższą sobotę (21 października), rozpocznie się o godzinie 14:15 w Bytomiu. Stamtąd pociąg wyjedzie do Gliwic, następnie przejedzie m.in. przez takie stacje jak Zabrze Makoszowy, Katowice Dąbrówka Mała i Siemianowice Śląskie. O godzinie 16:49 pociąg wróci do Bytomia, a stamtąd wykona jeszcze kurs do Katowic z postojami na stacjach Chorzów Miasto i Chorzów Batory. W stolicy Górnego Śląska pociąg „odmelduje się” o godzinie 17:21.

Nie lada gratką dla fanów kolejnictwa może być nie tylko niecodzienna trasa podróży, ale również rodzaj taboru, który będzie obsługiwał ten przejazd. Wokół GOP-u podróżnych przewiezie bowiem nasz najnowszy nabytek – czyli pojazd Elf 2. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji spotkać go na śląskich torach, to tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w sobotniej przejażdżce.

Jedyną niemiłą informacją jest to, że nie ma już bezpłatnych kart wstępu na ten przejazd, bo, podobnie jak w wypadku poprzednich przejazdów, zainteresowanie z Waszej strony było tak więlkie, że karty „rozeszły” się w przysłowiowym mgnieniu oka.

7 komentarzy

 1. Już kolejna wtopa, bilety rozeszły sie w mgnieniu oka, w jaki sposób była ich dystrybucja, w nocy po północy?. I nic nie mówią te linie którymi pojedzie, powinna być mapka kolejowa z zaznaczoną tłustą linia ktoredy jest przejazd.

 2. Nie w nocy po północy tylko w centrum obsługi klienta na pkp w Katowicach. SIT również informował kiedy to bylo. O 8 bilety można bylo odebrać bez problemu. Każdy mogl wziac max 4bilety. Wiec osobiście nie mogłem się zjawić to poprosiłem znajomego. Proste

 3. Do autora,
  czy w zw. z odwołaniem pikniku godzina przejazdu z Bytomia do Siemianowic nie uległa jakimś zmianom?
  Jeśli nie, to o której godzinie +/- można się spodziewać pociągu na Dąbrówce Małej i czy skład zatrzyma się choć na chwilę, do zdjęć?

  Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
  Mirek N. 😉

 4. Błażej, to nie takie proste jak piszesz, takie okazjonalne bilety powinny być do pobrania w dniu wyjazdu a nie wcześniej, pobierasz 4 a potem nie jedziesz czy coś i dupa zbita.

 5. Nie wspomnę o mnie – ludziku z Bielska-Białej, który pracuje i nie ma szans przyjazdu do Katowic po „wejściówkę” na pociąg okazjonalny…. 😉
  Pozdrawiam

 6. Mam nadzieję że takie okazjonalne przyjazdy będą miały jeszcze miejsce a bilety ( mogą być nawet odplatne) będą do nabycia poprzez przez internet .

 7. Szkoda, że autorzy postu nie poczuli się do poznania i opublikowania rozkładu, który przecież kolei jest znany. Jak dowiedziałem się właśnie od pracownika posterunku nastawczego, Elf na Dąbrówce Małej będzie ok. godz. 16:10 i zatrzyma się tylko przy semaforze. Zresztą na dworcu peron i tak nie nadaje się do użytku, niestety. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *