Zmiany w gliwickim porcie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zleciły przebudowę stacji Gliwice Port, która prowadzona jest w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”. Dzięki uprzejmości jednego z naszych zaprzyjaźnionych Fotografów, prezentujemy Wam postępy prac.


Gliwice Port to główna stacja kolejowa obsługująca ładunki transportowane drogą wodną na Kanale Gliwickim. Powstała w 1939 roku, w momencie gdy zakończono także budowę kanału.

Zarządca infrastruktury podjął decyzję o kompleksowej przebudowie i dostosowaniu do wymogów bezpieczeństwa. Dzięki dostosowaniu torów do przyjmowania pociągów do długości nawet 800 metrów, znacznie poprawią się możliwości transportu towarów, dzięki przebudowie urządzeń sterowania ruchem kolejowym wzrośnie także przepustowość.

Wszystkie prace związane z przebudową stacji Gliwice Port mają zostać wykonane do 30 listopada 2018 roku. Na sfinansowanie tego zadania zarządca infrastruktury przygotował budżet w wysokości 37,13 mln złotych brutto.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. Dyszkin

2 komentarze

  1. Widziałem z estakady, że powycinali drzewa i rozebrali część torów, ciekawiło mnie, co się tam dzieje. Dzięki!

  2. Priorytety „dobrej zmiany” – szybko wywieźć towar!!!!! Producenci tego towaru niech zdychają od smrodu spalin lub umierają „z nudów” na peronach i we wlokących się (za towarowymi) pociągach osobowych.
    Dalej brak widocznych zmian w polityce wobec infrastruktury woj. śląskiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *