Będzie 21 Elfów 2

Niedawno informowaliśmy, że Koleje Śląskie podjęły starania o skorzystanie z możliwości  tzw. zamówienia uzupełniającego, pozwalającego „dokupić” dodatkowe pojazdy w ramach ustaleń zawartych w zeszłorocznym kontrakcie na dostawę nowego taboru z bydgoską Pesą. Poniżej prezentujemy w całości opublikowany dzisiaj komunikat śląskiego przewoźnika, potwierdzający, że KŚ posiadają już wszystkie niezbędne zgody organów właścicielskich, by podjąć starania o zakup dwóch dodatkowych pojazdów Elf 2.


Wczoraj na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników wydano Kolejom Śląskim zgodę korporacyjną na zakup dwóch dodatkowych pojazdów trójczłonowych.

W październiku 2016 r. wspólnie z Województwem Śląskim podpisaliśmy umowę z bydgoską firmą PESA na dostarczenie taboru kolejowego do wykonywania pasażerskich przewozów kolejowych. Łącznie (w ramach zamówienia gwarantowanego i prawa opcji) spodziewamy się już 19 nowych pojazdów. W dokumentacji przetargowej zawarto jednak również, że zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego – do 20% wartości zamówienia podstawowego.

Powyższe pozwala nam starać się o dodatkowe dwa trójczłonowe pojazdy. Wczoraj na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników wydano nam na to zgodę korporacyjną. Oznacza to, że został zrobiony kolejny krok w kierunku zwiększenia zamówienia dot. dostarczenia taboru kolejowego.

W celu ostatecznego złożenia zamówienia uzupełniającego konieczne jest jeszcze podpisanie stosownego aneksu z bydgoskim producentem taboru. Mamy na to 3 lata od daty podpisania zeszłorocznej umowy.

Aktualnie, potwierdzona całość zamówienia, tj. 19 pojazdów, będzie kosztować Województwo Śląskie oraz Koleje Śląskie ponad 230 mln zł netto – czytamy w komunikacie biura prasowego KŚ.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *