POLREGIO bierze Feniksy

POLREGIO rozstrzygnęło przetarg na dzierżawę 14 nowych bądź głęboko zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych z możliwością zwiększenia zamówienia o kolejne sześć pojazdów. Jedynym chętnym na realizację tego zadania było konsorcjum firm Polski Tabor Szynowy i FPS Cegielski. 


Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez przewoźnika była dzierżawa 14 pojazdów w okresie grudzień 2017 – grudzień 2022, z podziałem na dwa zadania. Pierwsze zakłada dzierżawę sześciu pojazdów, a drugie ośmiu. Każde z zadań zawiera prawo opcji:

  • zdanie nr 1 – możliwość wydzierżawienia kolejnych sześciu pojazdów,
  • zdanie nr 2 – możliwość wykupu do ośmiu sztuk dzierżawionych pojazdów w okresie od 1 października 2018 r. do 30 listopada 2019 roku.

W postępowaniu przetargowym wpłynęła tylko jedna ofertą, którą złożyło konsorcjum Polski Tabor Szynowy z Katowic i FPS Cegielski z Poznania. Dzierżawę sześciu pojazdów (zadanie nr 1) firmy wyceniły na kwotę 57,5 mln złotych brutto. Złożona oferta nieznacznie przekracza budżet zamawiającego wynoszący 56 mln złotych brutto. Realizację zdania numer dwa, wraz z prawem opcji, konsorcjum wyceniło na 154 mln złotych brutto, podczas gdy zamawiający chciał przeznaczyć na ten cel 155 mln zł brutto.

Wczoraj POLREGIO oficjalnie poinformowało o zaakceptowaniu złożeniu oferty. Rezultat postępowania nie jest żadnym zaskoczeniem, bowiem biorąc pod uwagę narzucone, krótkie terminy dostawy, tylko Polski Tabor Szynowy, który jest we władaniu 20 głęboko zmodernizowanych EN57, był w stanie im sprostać. Modernizacja popularnych kibli wykonana przez FPS została okraszona nazwą Feniks. 

* Fot. FPS Cegielski

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *