Sobota – zapraszamy do Bytomia

W najbliższą sobotę w godzinach 10 – 13 nasz portal na tamtejszym dworcu kolejowym organizuje „Piknik Kolejowy w Bytomiu”. Zapraszamy w wyżej podanych godzinach mieszkańców miasta na peron 3 okazałego dworca, gdzie będzie można zobaczyć nowoczesny tabor kolejowy, zarówno ten służący do przewożenia pasażerów, jak i ten służący do remontowania i utrzymywania kolejowej infrastruktury.


Impreza jest formą podziękowania dla PKP PLK, w szczególności Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach, Kolei Śląskich i Urzędu Miejskiego w Bytomiu za świetną współpracę przy inicjatywie zmiany lokalizacji przystanku osobowego Bytom Północny. Jako jedni z protoplastów tej idei chcemy sobotnim spotkaniem pokazać i podkreślić fakt, że jeśli rozwiązanie jest słuszne i niesie za sobą poprawę jakości życia mieszkańców, to można spróbować ja zrealizować, dzięki woli i przychylności odpowiednich i kompetentnych do tego organów.

W czasie trwania pikniku przy peronie 3 bytomskiego dworca będzie można zobaczyć i zwiedzić pociągi Kolei Śląskich, m.in jednostkę EN75 (Flirt), która, jest bardzo lubiana przez pasażerów naszego przewoźnika. Nie zabraknie też jednostki 21WEa (Elf 2), czyli najnowszego nabytku KŚ. Zarządca infrastruktury dla najmłodszych uczestników przygotuje prezentację w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd – Szlaban Na Ryzyko” czy zaprezentuje pojazdy techniczne służące utrzymaniu i remontowaniu kolejowych szlaków.

Chcemy także w okolicach godziny 13 zorganizować kilkunastominutową debatę, która przybliży mieszkańcom kulisy „przenosin” przystanku Bytom Północny. Przewidujemy także poruszyć i inne aspekty związane z kolejowym życiem Bytomia i okolic, ale ponieważ program imprezy jeszcze się rozrasta będziemy Was informować na bieżąco o tym, co jeszcze będzie w najbliższa sobotę zobaczyć na dworcu kolejowym w Bytomiu.

Zakończenie naszej imprezy nie zakończy jednak dnia z kolejowymi atrakcjami w Bytomiu i okolicach. O godzinie 14.15 KŚ organizują kolejny okoliczny przejazd śląskimi kolejowymi „bezdrożami”. Odbędzie się on pociągiem 21WEa, którego wcześniej będziecie mogli w Bytomiu zwiedzić na „naszej” imprezie. KŚ jest w trakcie ustalania ostatnich szczegółów tego przejazdu i niebawem ma ukazać się stosowny komunikat dotyczący dokładnej trasy i godzin przejazdu, który natychmiast i my opublikujemy…

2 komentarze

  1. Niezależnie od faktu, że ZLK T.G. zaangażował się w sprawę i wykazał dużo dobrej woli, to ten piknik może być okazją, że pracownicy ZLK wysłuchają uwag samych mieszkańców na temat infrastruktury przystankowej, za stan której odpowiada PLK.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *