W trakcji ukrotnionej…

W miniony weekend po raz pierwszy w kursy z pasażerami wyruszyły pociągi 21WEa w trakcji ukrotnionej.. Można było spotkać je na linii S5 w relacji Katowice – Zwardoń. Ciekawa informacja dotarła do nas również z Bydgoszczy. Światło dzienne ujrzała czteroczłonowa wersja Elfa 2, oznaczona symbolem 22WEd.


Dzięki czujności zaprzyjaźnionych z nami osób możemy potwierdzić, że pociągi z rodziny Elf 2 rozpoczęły w weekend kursowanie w trakcji ukrotnionej. Dwa pociągi 21WEa obsługiwały jeden z weekendowych obiegów na trasie Katowice – Zwardoń. To ważna informacja, ponieważ jak się dowiadywaliśmy w Kolejach Śląskich, kontrakt na dostawę nowych pociągów z Pesy Bydgoszcz przewiduje możliwość spinania ze sobą dowolnych jednostek, które zostaną dostarczone dla KŚ. Czyli będzie możliwość połączenia nie tylko dwóch pociągów trzyczłonowych, lecz również wysłania w trasę np. jednostki czteroczłonowej wraz z dwuczłonową. Jak to wygląda w przypadku jednostek 21WEa w ruchu liniowym dokumentujemy fotografiami ze Zwardonia i Bielska-Białej autorstwa Przemka i Damiana.

A w Bydgoszczy, w zakładach Pesy, wyjechał z hal produkcyjnych pierwszy pojazd czteroczłonowy pojazd przewidziany dla KŚ. Pod koniec ubiegłego tygodnia pojazd 22WEd – 001 odbył pierwsze jazdy testowe w okolicach Bydgoszczy. Informację podajemy dzięki uprzejmości profilu Baza Wagonów Kolejowych na portalu Facebook.

Fot. Adam Kilian, Damian Kazimierczak, Przemysław Szczepanek

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

3 komentarze

  1. Ważniejsza jest informacja – kiedy czterczłonowy „Elf II” dojedzie do Katowic i zacznie wozić pasażerów? Raczej nieprędko, patrząc na przykład modeli dwuczłonowych, które na testach jeździły już w lipcu, a do dziś (pomimo, że mamy już październik) nie mają odpowiednich zezwoleń i nie dojechały do Katowic.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *