Gliwice chcą 12 nowych autobusów

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło przetarg na dostawę dwunastu sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów przegubowych o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m. 


Postępowanie przetargowe jest efektem podpisanej 3 października umowy o dofinansowanie zakupu autobusów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020, o którym informowaliśmy TUTAJ. Gliwice otrzymają blisko 30 mln zł unijnego dofinansowania na odnowienie taboru autobusowego (36 nowych pojazdów) wraz z budową placu parkingowego.

Pierwszym krokiem w kierunku realizacji tych planów jest przetarg na dostawę dwunastu przegubowych autobusów z napędem spalinowym EURO 6. Dostawa nowych pojazdów ma nastąpić w ciągu 185 dniu od podpisania umowy z wykonawcą.

Kryterium oceny ofert stanowić będą:

  • ocena techniczna – 25%,
  • ekologia – 5%,
  • warunki gwarancji i serwisu – 8%,
  • ceny wybranych części zmiennych – 2%,
  • cena – 60%.

Chętnych na dostarczenie nowych autobusów dla Gliwic poznamy 21 listopada o godzinie 10:30.

Warto wspomnieć, że w tym roku zakończyły się dostawy dziewięciu Nowych Urbino 12. Natomiast pod koniec ubiegłego roku, Solaris Bus & Coach dostarczył Gliwicom 11 sztuk Nowych Urbino 18. Czy po raz kolejny gliwickie zamówienie padnie łupem firmy z Bolechowa? Przekonamy się o tym najwcześniej pod koniec listopada.

2 komentarze

  1. Ale w sumie po co? Wycofano juz wszystkie autobusy wysokopodłogowe. Czyżby szykowały się zmiany w rozkładzie jazdy?

  2. Autobusów nigdy za wiele, zawsze się jakieś przydadzą, bo to nadal ważny element krajowego transportu i turystyki. Warto, by firmy śląskie podążyły tropem tych z Mazowsza, np. http://www.autokarwarszawa.pl/ i zaopatrzyły się w profesjonalnie rozbudowane floty nowoczesnych pojazdów. Gorąco kibicuję podobnym inicjatywom, jako fan długich podróży.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *