Solaris się zbroi i sprzedaje

Solaris z napędem hybrydowym od BAE System jeszcze w tym roku wyjedzie na polskie drogi, zaś do stolicy Litwy wchodzi z mocnych hukiem, wygrywając z MAN-em przetarg na 150 autobusów.


Dwa lata temu firma Solaris podpisała umowę z brytyjski koncernem BAE System, światowym gigantem zbrojeniowym, na montaż elektrycznych napędów do hybrydowych wersji autobusów Solaris. Elektryczny napęd od BAE System jest atrakcyjnym wyposażeniem dla autobusów, ponieważ posiada on opatentowaną technologię stop/start, dzięki której podczas postojów zaoszczędzi paliwo i zredukuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Kolejną funkcją jaką oferuje koncern jest dodatkowe źródło zasilania energią elektryczną, która wspomaga układy i wyposażenie pojazdu podczas postoju, bez konieczności ładowania akumulatorów.

Pierwsze hybrydy z napędem od BAE System pojawią się w eksploatacji w Tomaszowie Mazowieckim. Będzie to 20 sztuk hybrydowych autobusów miejskich Urbino 12 Hybrid za 36 654 000 zł.

Wiadomo również, że w przetargu na autobusy miejskie klasy MAXI i MEGA dla Wilna, Solaris wygrał m.in. z MAN-em i dostarczy stolicy Litwy do końca lata 2018 roku aż 150 nowych autobusów.

* Fot. Solaris Bus & Coach

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *