Do Karpacza pociągobusem

Koleje Dolnośląskie ogłosiły, że wraz z PKS Tour Jelenia Góra uruchamiają kombinowane połączenie kolejowo-autobusowe z Wrocławia przez Jelenią Górę do Karpacza.  My w komunikacie o zaistnieniu takiego rozwiązania zwróciliśmy szczególną uwagę jednak na coś innego.


– Z połączeń autobusowych korzystać będzie można do czasu reaktywacji linii kolejowej Jelenia Góra – Karpacz –  to coś co przykuło naszą największą uwagę podczas czytania informacji o umowie KD z jeleniogórskim PKSem. Oznacza to, że inicjatywa zaplanowana jest na dłuższy czas i jednocześnie potwierdza, że pociągi z Jeleniej Góry do Karpacza prawdopodobnie kiedyś ponownie pojadą.

Teraz kilka słów o tym co obaj przewoźnicy przygotowali dla pasażerów od najbliższej niedzieli.  Pociągiem do Jeleniej Góry, a następnie autobusem do Karpacza – tak wygląda nowa oferta Kolei Dolnośląskich, realizowana wspólnie z PKS Tour. Autobusy dowiozą pasażerów aż do przystanku Karpacz Górny. Podróż z Jeleniej Góry potrwa 62 minuty. W dni robocze i soboty ma być 16 autobusowych par połączeń do Karpacza, natomiast w niedzielę dziewięć par. Relację obsługiwać będą wyłącznie autobusy niskopodłogowe.

Jednorazowy przejazd z Wrocławia do Karpacza kosztował będzie 28,60 zł (23,60 zł pociąg + 5,00 zł autobus), natomiast studenci zapłacą 16,56 zł (11,56 zł pociąg + 5,00 zł autobus).

Więcej TUTAJ

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *