O kolei w Wyższej Szkole Technicznej

W województwie śląskim od dłuższego już czasu toczona jest dyskusja nad problemem mobilności mieszkańców oraz wzmożonego ruchu kołowego w regionie i sąsiadujących obszarów Polski południowej. Jednym z rozwiązań jest rozwój połączeń kolejowych. O przyszłości tej gałęzi transportu w naszym regionie ma rozmawiać szerokie grono fachowców i przedstawicieli wszystkich kolejowych struktur podczas konferencji „Transport kolejowy w województwie śląskim”, która jutro odbędzie się w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.


– Konferencja, jako platforma dyskusji przyczynić się ma w szczególności do propagowania oraz wypracowania optymalnych rozwiązań w kwestii transportu szynowego w relacjach Katowice – Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz Katowice – Kraków.

Poruszone zostaną również kwestie rozważenia powrotu do koncepcji Kolejowego Ruchu Regionalnego w województwie śląskim, połączenia kolejowego na liniach Orzesze Jaśkowice – Tychy – Oświęcim oraz wznowienia ruchu kolejowego w aglomeracji turystycznej na Podbeskidziu (Bielsko-Biała – Goleszów – Wisła/Cieszyn) – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie internetowej WST.

Ponadto, w trakcie konferencji uczczona zostanie również pamięć oraz dorobek wielkiego naukowca – kolejarza, prof. dra inż. Antoniego Rosikonia. Odbędzie się to poprzez uroczyste odsłonięcie na dworcu kolejowym w Gliwicach tablicy pamięci poświęconej tej wielce zasłużonej polskiemu kolejnictwu postaci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *