Nowe pociągi od korekty

W najbliższą niedzielę czeka nas kolejna korekta rozkładu jazdy. Jak podaje zarządca infrastruktury dzieje się tak w związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych. Koleje Śląskie ogłosiły zmiany w kursowaniu pociągów, na które musimy się przygotować od przyszłego tygodnia. Co ciekawe, połączeń pod szyldem KŚ przybędzie… 


Jest to ostatnia korekta rozkładu jazdy spośród pięciu zaplanowanych przez PKP PLK w rozkładzie jazdy 2016/17. Zmiany będą obowiązywać do 9 grudnia.

KŚ opublikowały najważniejsze zmiany, które zaczną obowiązywać od niedzieli, 15 października:

– Na linii S1 w dni robocze w godzinach szczytu zostanie uruchomionych 5 nowych połączeń na trasie Katowice – Gliwice – Katowice. Będą to pociągi o numerach: 44203 (wyjazd z Katowic o 7:30, przyjazd do Gliwic o 7:57), 44208 (wyjazd z Gliwic o 8:02, przyjazd do Katowic o 8:32), 44223 (wyjazd z Katowice o 14:10, przyjazd do Gliwic o 14:37), 44224 (wyjazd z Gliwic o 14:53, przyjazd do Katowic o 15:23) oraz 44267 (wyjazd z Sosnowca o 18:46, przyjazd do Gliwic o 19:25).

– Zgodnie z uwagami pasażerów zmienione zostaną godziny kursowania nocnego pociągu z Częstochowy numer 40637. Po zmianach będzie on wyjeżdżać z Katowic o 22:29, tak aby zapewnić możliwość przesiadki z pociągu innego przewoźnika na pociąg Kolei Śląskich w kierunku Gliwic.

– Na linii S31 zostanie uruchomiona nowa para pociągów w relacji Katowice – Oświęcim – Katowice. Pociągi będą kursować codziennie. Nowy pociąg w kierunku Katowic wyjedzie z Oświęcimia o godzinie 19:42, natomiast pociąg w drogę powrotną wyruszy o 21:15.

– Ze względu na prace modernizacyjne na odcinku Katowice Ligota – Tychy Mąkołowiec w terminach 2 XI – 10 XI i 1 XII – 9 XII część pociągów linii S4 (Sosnowiec Główny Tychy Lodowisko), S5 (Katowice – Bielsko-Białą – Zwardoń) i S6 (Katowice – Wisła Głębce) będzie kursować w skróconej relacji. Za pociągi na pominiętych odcinkach zostanie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa lub możliwość przesiadki na inne pociągi na stacji Tychy.

– Na linii S6 (Katowice – Wisła Głębce) kontynuowane będą prace pomiędzy stacjami Wisła Obłaziec a Wisła Głębce. Z tego względu nadal za wszystkie nasze pociągi na tym odcinku będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa. Zostanie ona jednak ujednolicona względem poprzedniego rozkładu jazdy – od 15 października wszystkie autobusy będą zaczynać lub kończyć kurs w stacji Ustroń Polana.

– Od 6 września do 15 listopada wszystkie pociągi linii S6 (Katowice – Wisła Głębce) pojadą objazdem przez Chybie, z dodatkowym postojem na tej stacji. Dodatkowo przez Chybie będzie kursować pociąg numer 49336 (wyjazd do Katowic o 13:26) w terminie 1 i 11 – 18 listopada oraz pociąg numer 49317 w okresie 6 – 15 listopada oraz 19 – 26 listopada (wyjazd do Wisły o 14:33 w dniach 6 – 10 listopada, o 13:44 w terminie 11- 15 listopada i o 14:00 w dniach 19 – 26 listopada).

– Od 15 listopada do 9 grudnia pociągi numer 94519 (wyjazd do Raciborza o 7:37) i 94510 (wyjazd do Rybnika o 6:40) będą kursować z / do Rybnika Towarowego.

– W okresie 15 października – 9 grudnia na linii S72 (Rybnik – Pszczyna – Bielsko-Biała) wybrane pociągi będą kursować w skróconej relacji, z wyłączeniem odcinka Pszczyna – Bielsko Biała Główna. Dla pasażerów z pominiętych stacji zapewniona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa lub możliwość przesiadki na inne pociągi.

KŚ proszą również o zapoznanie się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów na stronie przewoźnika w zakładce LINIOWY ROZKŁAD JAZDY oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP PLK.

KŚ przypominają jednocześnie o możliwości wyrażania swoich opinii na temat aktualizowanego rozkładu jazdy. Podróżni mogą wysyłać e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi wprowadzenia ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy pod ADRES.

4 komentarze

  1. No dobra fajnie że na linii S31 zostanie uruchomiona nowa para pociągów w relacji Katowice – Oświęcim – Katowice, ale nadal nie ma z Katowic do Oświęcimia pociągu, który pozwoliłby dojechać na 6 rano do pracy. Był 3 lata temu fajny pociąg, obsługiwany SN82 lub SN83, to oczywiście został zlikwidowany. Fakt, że jeździło nim 10 osób, ale godziny kursowania były tragiczne. Ten o 21:15 z Katowic to bardzo dobry pomysł, z tym że 3 lata temu on kursował do Bielska-Białej, ale był zawsze pełny. Widzę, że znowu po raz kolejny są prace modernizacyjne na odcinku Katowice Ligota – Tychy Mąkołowiec. Znowu połowa pociągów na linii S4, S5 i S6 będzie mocno opóźniona, przepuszczała pociągi międzynarodowe bo oczywiście odcinek linii 142 Katowice Ligota-Staszic jest nieczynny. Niech odpukać coś się stanie na tym odcinku, to cały ciąg szlag trafi, bo żaden dyspozytor nie zgodzi się puścić pociągów przez Muchowiec. Zastępcza komunikacja autobusowa i przesiadki na inne pociągi na stacji Tychy, to udręka pasażerów, która nie nauczyła nikogo, żeby udrożnić ten odcinek do prędkości w miarę odpowiedniej do jazdy pociągów, a miał być remontowany po wakacjach.

    1. Ja od końca czerwca jeżdżę autem do pracy prze te remonty na S4. To się chyba nigdy nie skończy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *