Weekendowa oferta MPK Częstochowa

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne od tego weekendu, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Częstochowy, można skorzystać z nowej oferty biletowej w Częstochowie. To indywidualne i grupowe bilety weekendowe, uprawniające do nielimitowanych przejazdów od piątkowego wieczoru do poniedziałkowe poranka.


Bilety weekendowe indywidualne można zakupić w punktach obsługi klienta, u kierowcy czy motorniczego lub w biletomatach. Bilety indywidualne w cenach 16 zł (bilet normalny) lub 8 zł (bilet ulgowy) obowiązują od godz. 19 w piątek do godz. 8 w poniedziałek. Uprawniają do nielimitowanych przejazdów autobusami i tramwajami MPK w granicach administracyjnych Częstochowy w trakcie ich obowiązywania.

Bilet zakupiony u kierowcy lub motorniczego nie wymaga kasowania. Bilety zakupione w punktach obsługi klienta lub biletomatach należy skasować jednorazowo podczas pierwszego z weekendowych przejazdów. Dostępne w ofercie są także bilety weekendowe zbiorowe w cenie 30 zł za sztukę (kasujemy i korzystamy na takich samych zasadach jak indywidualnie). Posiadacz biletu w przypadku kontroli musi wskazać oprócz siebie max 4 inne osoby, które są uprawnione do przejazdu na jeden bilet zbiorowy.

Nowa oferta to kolejne udogodnienie wprowadzone w ostatnim czasie dla pasażerów komunikacji miejskiej w Częstochowie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *