Zarządca usuwa skutki wczorajszej nawałnicy

Orkan Ksawery dał się we znaki kolei w całej Polsce. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe na bieżąco stara się usuwać skutki silnych wiatrów. Panująca nawałnica w samej tylko nocy zatrzymała 102 pociągi.


W dalszym ciągu trwają utrudnienia w kursowaniu pociągów w całej Polsce. W niektórych częściach kraju dalej występuje porywisty wiatr. Działa specjalny sztab, w ramach którego zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami kolejowymi w zakresie organizacji ruchu pociągów.

Najcięższe warunki panowały na odcinkach Ostrów Wielkopolski – Kluczbork, Ostrów Wielkopolski – Oleśnica, Zielona Góra – Czerwieńsk – Zbąszynek, Zielona Góra – Czerwieńsk – Rzepin oraz w stacji Zielona Góra. Zespoły techniczne PLK pracują nad przywróceniem ruchu na liniach regionalnych, w woj. śląskim: w okolicach Ustronia.

Strona niemiecka nadal podtrzymuje wprowadzone wczoraj od 18.00 wstrzymanie ruchu pociągów. Pociągi z Warszawy dojeżdżają do Rzepina i z Rzepina powracają do Warszawy.

Obecnie pracują 24 lokomotywy osłonowe do przeciągania składów i sprawdzania linii kolejowych. W dyspozycji zarządcy infrastruktury jest 165 zespołów szybkiego usuwania awarii, 68 pociągów sieciowych do naprawy sieci trakcyjnej oraz 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego.

Utrudnienia na niektórych liniach mogą potrwać do dnia jutrzejszego, zaś opóźnienia wtórne będą występować przez najbliższe godziny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *