MZK Żywiec znów na zakupach

Miejski Zarząd Komunikacyjny w Żywcu ogłosił przetarg na zakup dwóch autobusów miejskich o długości mieszczącej się w przedziale 10,4-11 metrów. Będą to pojazdy z silnikami spalinowymi i trafią do przewoźnika do końca kwietnia 2018 roku.


Przedmiotem ogłoszonego przez MZK Żywiec postępowania przetargowego jest dostarczenie dwóch fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich, wyprodukowanych w 2018 roku, o długości od 10,4 m do 11m. Mają to być pojazdy z silnikami spalinowymi spełniającymi normę EURO 6.

Kryterium oceny ofert stanowić będą:

  • cena – 50%,
  • parametry techniczno-eksploatacyjne – 40%,
  • termin dostawy – 10%.

Chętnych na dostarczenie nowych autobusów poznamy 31 października 2017 roku o godzinie 10:00.

Siedem Nowych Urbino 12

Warto przypomnień, że w wakacje do Żywca trafiło siedem Nowych Urbino 12. To autobusy niskopodłogowe przyjazne dla osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi i seniorów, spełniające też najbardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin. Są wyposażone w system informacji pasażerskiej, a także zapewniający bezpieczeństwo pasażerów monitoring.

– W tym momencie nasz tabor liczy 35 autobusów, z czego 25 to solarisy, 5 marki DAB, 4 neoplany i 1 mercedes. Zostało nam już tylko 5 autobusów wysokopodłogowych, reszta to pojazdy niskopodłogowe. 18 autobusów jest klimatyzowanych – wyliczał po dostawie nowych pojazdów prezes MZK Żywiec, Leszek Kamiński.

* Fot. MZK Żywiec

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *