35 lat TLT

W tym roku Tyskie Linie Trolejbusowe obchodzą 35. rocznicę uruchomienia pierwszej linii trolejbusowej. W ubiegły weekend świętowano jubileusz pod Urzędem Miasta. Był tort urodzinowy, galeria zdjęć, wystawa sprzętu technicznego i model sieci trakcyjnej.


W sobotę 30 września świętowano 35. rocznicę uruchomienia pierwszej linii trolejbusowej w Tychach. Organizatorzy przygotowali wielki tort urodzinowy o wymiarach prawie 1m długości i 40cm szerokości. Zaprezentowano również galerię zdjęć tyskich trolejbusów, począwszy od lat 80., aż po dzień dzisiejszy. W sumie to ponad 150 fotografii obrazujących jak zmieniał się transport elektryczny w Tychach.

Dla osób przybyłych na urodziny przygotowano „kąciku technicznym” prezentujący historyczne oraz nowe urządzenia sieciowe i osprzęt towarzyszący związany typowo z trolejbusami. Dodatkowo można było zobaczyć testowany przez TLT elektrobusa marki Ursus CS12LF.

Dla gości przygotowane zostały zestawy upominków z logo Tyskich Linii Trolejbusowych oraz gadżety z Solaris Bus & Coach S.A., który był partnerem akcji i jest producentem tyskich trolejbusów. Z tej okazji uruchomiona została bezpłatna linia specjalna 35, którą można było dojechać na imprezę pod Urząd Miasta.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. Tyskie Linie Trolejbusowe

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *