Dreamliner znów jeździ

Z dużym zadowoleniem ujrzeliśmy dzisiaj czekającą na nas przy peronie 3 dworca kolejowego w Cieszynie jedyną używaną jednostkę spalinową w parku taborowym czyli SA138 – 005. To oznacza, że po przygodzie w Rudzie Śląskiej pociąg został przywrócony do sprawności i znów wozi pasażerów.


Przypomnijmy, że podczas okolicznościowego przejazdu z okazji 6 urodzin KŚ, pociąg tak nieszczęśliwie wjechał na kawałek metalu wystający spod torów, że nie dość, że dalsza jazda była niemożliwa i świętowanie trzeba było przerwać, to jeszcze wydawało się, że pożegnamy się z tym pociągiem na długi, długi czas.

Tak się jednak nie stało i po usunięciu szkód nasz „jedynak”zasilany silnikiem motorowym znów jest sprawny i wozi pasażerów, a dla przewoźnika najważniejsze, że odzyskał do własnej dyspozycji kolejny pociąg. Zapewniamy, że przejechaliśmy nim całą rozkładową trasę z Cieszyna do Czechowic-Dziedzic i nie było z naszym „dreamlinerem” żadnych kłopotów. I oby tak dalej…

7 komentarzy

  1. A co z nim od nowego rozkładu? Podobno ma zostać odstawiony, a nie powinno tak być, aby 5 letni pojazd stał zamiast wozić pasażerów… Choćby dobrze spisałby się na trasie Tarnowskie Góry – Zawadzkie gdzie częściowo sieci trakcyjnej nie ma.

    1. Niestety problemem w takiej sytuacji byłby zastępczy pojazd w razie defektu SA138-005. Obecnie jest to jedyny czynny pojazd spalinowy i nie ma żadnego zastępstwa za niego, dlatego jazda po niezelektryfikowanych liniach jest ryzykowna.

  2. W zeszlym roku mialem przyjemnosc jechac SA109 – 011 do Cieszyna, teraz jakos nie moge go spotkac w trasie, czy jeźdźa jeszcze?

    1. Oba SA109 stoją w tz „głębokiej rezerwie” na Raciborskiej i nie wiem czy jeszcze z tej rezerwy się wydostaną. Chyba czeka je podobny los jak inne 109 na sieci PKP

  3. Po jakiego grzyba KŚ skład spalinowy? może lepiej byłoby go wymienić/sprzedać któremuś województwu które ma linie bez druta na swoim stanie, choćby opolskiemu? kuriozum jakieś.. do Cieszyna jest drut więc niech jeździ kibel,edyta albo elf

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *