Coraz więcej elektryków w Jaworznie

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie zakończyło już odbiory wszystkich dwunastometrowych autobusów elektrycznych. Pojazdy zostały dostarczone w ramach dwóch odrębnych przetargów. W przyszłym tygodniu do przewoźnika trafią kolejne zamówione elektrobusy.


Przypomnijmy, w ramach przetargów ogłoszonych przez PKM Jaworzno, park taborowy przewoźnik wzmocnią łącznie 22 autobusy elektryczne. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w osobnym zamówieniu realizowane jest zadanie na dostawę infrastruktury niezbędnej do ładowania pojazdów, czyli 3 stacje szybkiego ładowania, które pojawią się m.in. na przystankach: „Krakowska Pętla„, „Byczyna Astrów” i „Szpital Pętla„.

Jak poinformował przewoźnik, PKM otrzymał już 9 sztuk nowych pojazdów Urbino 12, a w przyszłym tygodniu Solaris Bus & Coach deklaruje dostawę 4 sztuk krótszych Urbino 8,9LE. Natomiast na koniec października przewidziano rozpoczęcie dostaw 9 pojazdów Urbino 18.

Kolejne elektrobusy dla Jaworzna?

15 września, w Centrum Unijnych Projektów Transportowych po 9 miesiącach prac PKM-u, zaakceptowano wniosek o dofinansowanie zakupu kolejnych 20 autobusów elektrycznych (5 sztuk o długości 9-10,5 metrów oraz 15 sztuk o długości 11-13 metrów w 2020 roku) wraz z infrastrukturą do ładowania na przystankach „Podłęże Osiedle”,Łubowiec Pętla„, „Krakowska Pętla” oraz na zajezdni. Dodatkowa ładowarka planowana jest także do montażu wraz z przebudową placu dworcowego w Szczakowej.

* Fot. PKM Jaworzno

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *