Gagarin z pantografem

Kolejowy przewoźnik towarowy spółka Rail Polska w swoich strukturach posiada zakład taboru kolejowego, w którym prowadzone są remonty lokomotyw i wagonów będących w posiadaniu spółki. Na tegorocznych targach kolejowych Trako zaprezentowali zmodernizowaną lokomotywę własnej produkcji.


Podczas trwających w tym roku gdańskich targach kolejowych Trako 2017, spółka Rail Polska zaprezentowała zmodernizowaną lokomotywę elektryczną. W zasadzie modernizacja lokomotyw to nie jest nic wielkiego, jednak zaskoczeniem był fakt, że odnowiona jednostka to nic innego jak stary poczciwy „Gagarin”, czyli radzieckiej produkcji lokomotywa spalinowa.

W Polsce to pierwsza taka przeróbka tego pojazdu, ale w niedalekiej przyszłości takich elektrycznych „Gagarinów” na naszych torach pojawi się więcej, ponieważ spółka Rail Polska na własny użytek docelowo chce zmodernizować 20 pojazdów. W planach spółki jest modernizacja większej ilości lokomotyw, które mogłyby zostać później odsprzedane lub wydzierżawione innemu przewoźnikowi.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *