Gagarin z pantografem

Kolejowy przewoźnik towarowy spółka Rail Polska w swoich strukturach posiada zakład taboru kolejowego, w którym prowadzone są remonty lokomotyw i wagonów będących w posiadaniu spółki. Na tegorocznych targach kolejowych Trako zaprezentowali zmodernizowaną lokomotywę własnej produkcji.


Podczas trwających w tym roku gdańskich targach kolejowych Trako 2017, spółka Rail Polska zaprezentowała zmodernizowaną lokomotywę elektryczną. W zasadzie modernizacja lokomotyw to nie jest nic wielkiego, jednak zaskoczeniem był fakt, że odnowiona jednostka to nic innego jak stary poczciwy „Gagarin”, czyli radzieckiej produkcji lokomotywa spalinowa.

W Polsce to pierwsza taka przeróbka tego pojazdu, ale w niedalekiej przyszłości takich elektrycznych „Gagarinów” na naszych torach pojawi się więcej, ponieważ spółka Rail Polska na własny użytek docelowo chce zmodernizować 20 pojazdów. W planach spółki jest modernizacja większej ilości lokomotyw, które mogłyby zostać później odsprzedane lub wydzierżawione innemu przewoźnikowi.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *